2021-03-10
  2. /
  4. /
  5. Julia dwa razy na...

Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Bielawna w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Zawodniczka KS Krotosz dwukrotnie stanęła na podium.

W pływackich zmaganiach, które odbyły się na basenie Cityzen w Poznaniu, rywalizowało ponad 400 zawodników i zawodniczek z 27 klubów, m.in. z Gdańska, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy czy Śremu. KS Krotosz reprezentowali Julia Bielawna (w kategorii 16-17 lat), Nicolas Jędrzejak (kat. 14-15 lat) oraz Igor Hamrol (kat. 12-13 lat).

Nasi pływacy nie zawiedli. J. Bielawna wywalczyła dwa srebrne medale – na dystansie 50 m stylem klasycznym (36,15) oraz na 100 m stylem klasycznym (1:21,38). Ponadto była piąta na 50 m stylem motylkowym (35,43).

Mimo że dla Igora Hamrola były to pierwsze poważniejsze zawody pływackie, to udało mu się poprawić dwa rekordy życiowe. Zawodnik Krotosza zajął dziewiąte miejsce na 50 m stylem dowolnym (32,83 – rekord życiowy), a także uplasował się na trzynastej lokacie zarówno na 50 m stylem klasycznym (44,77), jak i na 100 m stylem dowolnym (1:12,30 – rekord życiowy).

Z kolei Nicolas Jędrzejak zajął dziesiąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym (34,11) oraz na 100 m stylem grzbietowym (1:14,64), a ponadto był dziewiętnasty na 50 m stylem dowolnym (29,45).