Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Kibice zorganizowali zbiórkę powstańczą

2019-11-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kibice zorganizowali zbiórkę powstańczą
Kibice zorganizowali zbiórkę powstańczą

Już po raz jedenasty kibice Lecha Poznań na terenie większości wielkopolskich cmentarzy, również w Krotoszynie i Kobiernie, zorganizowali zbiórkę powstańczą. W ramach tej akcji zbierali dobrowolne datki, które przeznaczane zostaną na renowację i odbudowę grobów powstańców wielkopolskich oraz miejsc pamięci związanych z tym zwycięskim zrywem niepodległościowym.

 

– W tym roku na krotoszyńskim cmentarzu parafialnym oraz w Kobiernie udało nam się zebrać aż 16 104 zł. Z każdym rokiem krotoszynianie wspierają nas coraz hojniej, a akcja kibiców Lecha Poznań jest znana coraz bardziej – skomentowali fani Lecha Poznań ze Stowarzyszenia Krotoszyńscy Fanatycy Kolejorza.

Dzięki tym zbiórkom w ostatnich latach na cmentarzu w Krotoszynie udało się ponownie postawić osiem nagrobków powstańców wielkopolskich oraz odbudować nagrobek Władysława Bolewskiego i jego rodziny. Organizatorom akcji zależało na tym, aby jeden z lokalnych dowódców powstania w setną rocznicę spoczywał w odnowionym grobie.

Na wspomniane renowacje wydano już 26 435 zł. Środki te pozwoliły ocalić najbardziej zniszczone nagrobki, przeznaczone do kasacji. Organizatorzy informują, że każdy, kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę, może się zgłosić poprzez profil na Facebooku (Krotoszyńscy Fanatycy Kolejorza) lub mailowo (fckrotoszyn@gmail.com).

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
Lesniczowka
BGP
TOR
nest
gierko
Ideal Okna
energy sped
APR
Kostka
Jumbonet
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24