Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Kierował, mając dwa promile…

2020-02-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Kierował, mając dwa promile…
Kierował, mając dwa promile…
Leniwiec tekst

10 lutego na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Fabrycznej w Krotoszynie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. 19-letni kierowca, będąc pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, który z impetem uderzył w ścianę budynku. Kierujący trafił do szpitala, ale nic poważnego mu się nie stało.

 

Na akcję wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy uderzył w ścianę budynku wielorodzinnego. – Przed przybyciem jednostek przeciwpożarowych kierowca samodzielnie opuścił pojazd. W wyniku tego zdarzenia uszkodzona została elewacja budynku oraz prawa strona samochodu. Rozbity pojazd blokował pas drogi, dlatego ruch odbywał się wahadłowo. Nasze działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po przybyciu karetki pogotowia zdecydowano o przewiezieniu go do szpitala na badania diagnostyczne – informuje Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

– Jak ustalono na miejscu, 19-letni mieszkaniec Krotoszyna kierował pojazdem marki Volkswagen Golf pod wpływem alkoholu. Pierwszy wynik wykazał 0,92 mg/l, czyli 2 promile. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w słupki i narożnik budynku. Mężczyzna został hospitalizowany. Następnego dnia doprowadzono go na komendę, gdzie przedstawiono mu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Zabrano mu prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

YouTube

energy sped
Jumbonet
M-Partner
Zuziak
APR
Lombard Smok
Phone Spa
daf-mal
Intermarche
MediaSort
Archiwum
BGP
Lesniczowka
Kiki Car Care
E-paka
Eltom-bud
Kostka
KUK
Jarmużek
Pod Szyszkami
Robstal