Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Klęska Astry, skromna wygrana Białego Orła

2022-11-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Klęska Astry, skromna wygrana...
Klęska Astry, skromna wygrana Białego Orła
KLIBER FINANSE

Astra Krotoszyn uległa 1:6 Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp., a Biały Orzeł Koźmin Wlkp. pokonał 1:0 Wartę Śrem – takimi wynikami rundę jesienną zakończyły nasze piłkarskie drużyny. Na półmetku sezonu krotoszynianie i koźminianie plasują się obok siebie w tabeli V ligi.

 

Po serii pięciu przegranych meczów piłkarze Białego Orła już tydzień wcześniej się przełamali i pokonali Piasta Poniec. Na pożegnanie rundy jesiennej udali się do Śremu na pojedynek z miejscową Wartą. Nasz zespół zwyciężył 1:0 i zdobył kolejne, niezwykle cenne punkty. Dwie wygrane w ostatnich meczach z pewnością poprawiły nastroje w obozie koźminian. Na półmetku sezonu Orły zajmują 12. pozycję w tabeli, z 14 punktami na koncie.

Jedno miejsce wyżej po rundzie jesiennej plasuje się krotoszyńska Astra, mając dwa oczka więcej od rywala zza miedzy. W ostatniej tegorocznej kolejce krotoszynianie zagrali z Ostrovią na jej terenie. Gospodarze udzielili naszej drużynie srogiej lekcji futbolu, wygrywając aż 6:1. Worek z bramkami rozwiązał w 21. minucie Nikodem Modrzyński. Przed przerwą krotoszyńskiego golkipera pokonali jeszcze Piotr Skrzypczak i Mikołaj Marciniak. Ten ostatni po raz drugi trafił do siatki w 65. minucie, podwyższając na 4:0. Po chwili goście stracili kolejnego gola za sprawą Mikołaja Lewandowskiego. W ostatnich minutach honor Astry uratował Damian Spaleniak, wpisując się na listę strzelców. Potem do bramki krotoszynian trafił jeszcze Maciej Kaniewski, ustalając wynik na 6:1.

(ANKA)

 

FOT. Anna Krystek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 16 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL