Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Kolejne sukcesy Julii Damasiewicz

2019-09-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Kolejne sukcesy Julii Damasiewicz
Kolejne sukcesy Julii Damasiewicz
W tekście Pawlicki

Julia Damasiewicz rywalizowała w zawodach w Pucku i Międzyzdrojach. Zawodniczka z Koźmina Wlkp. ponownie okazała się najlepsza.

 

W długi sierpniowy weekend w Pucku odbył się ostatni przystanek zawodów Ford Focus Active Challenge. Wyłoniono w nim mistrzów Polski w konkurencjach freestyle i formuła kite open oraz finalistów Pucharu Polski w konkurencji freestyle. Dość silny i równy wiatr sprzyjał zawodnikom. W kategorii formuła kite open zawodnicy ścigali się na foilach przez trzy dni.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Julia Damasiewicz, która wygrała większość wyścigów i zdobyła tytuł mistrzyni zarówno w kategorii open, jak i w U’19 oraz U’16. Atrakcją dla uczestników zawodów była wizyta mistrzów świata i legend kitesurfingu – Aarona Hadlowa i Airtona Cozzolino.

Kolejny triumf Julia zanotowała podczas 10. edycji Summer Kite Festival, będącej w tym roku jednocześnie finałem Pucharu Polski w Formule Kite Open. Słoneczna pogoda i sprzyjający wiatr umożliwiły rozegranie dziesięciu wyścigów. Koźminianka została mistrzynią w grupie pań i tym samym zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Sezon w Polsce dobiegł końca, jednak J. Damasiewicz nie przestaje trenować, ponieważ pod koniec września weźmie udział w mistrzostwach Europy.
(LENA)

FOT. GOS Koźmin Wlkp.

YouTube

daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Vademecum poprawne
Zuziak
gierko
APR
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
TOR
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu
Wojno