2. /
  4. /
  5. Kolejny Memoriał Aleksandra Talarczyka
Mayor Ink

14 marca na strzelnicy LOK w Krotoszynie odbył się XVIII Memoriał Aleksandra Talarczyka. Do rywalizacji przystąpiło 56 zawodników i zawodniczek.

Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowy Zarząd LOK, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego pracownikiem był A. Talarczyk.

W zawodach wzięli udział reprezentanci SP nr 3 w Krotoszynie, SP nr 4 w Krotoszynie, Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, ZSP nr 2 w Krotoszynie oraz ZSP nr 3 w Krotoszynie, a także seniorzy z Koła Środowiskowego i zawodnicy niezrzeszeni. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Strzelano z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Zawody przeprowadzono z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

W rywalizacji drużynowej młodzików zwyciężyła ekipa z SP nr 4 w Krotoszynie w składzie: Małgorzata Ćwik, Szymon Kaczmarek i Jerzy Żaruk. W kategorii juniorów młodszych najlepszy był także team z SP nr 4 w Krotoszynie – Szymon Walendowski, Wiktor Górecki i Kamil Dolata.

Indywidualnie wśród młodzików pierwsze miejsce zajął Patryk Matysiak (SP nr 3 w Krotoszynie), wyprzedzając Małgorzatę Ćwik (SP nr 4 w Krotoszynie) i Jerzego Żaruka (SP nr 4 w Krotoszynie). W gronie juniorów młodszych w kpn-10 na podium stanęli Miłosz Marszałek (SP nr 3 w Krotoszynie), Wiktor Górecki oraz Szymon Walendowski (obaj z SP nr 4 w Krotoszynie), a w ppn-10 pierwsze trzy lokaty zajęli Patryk Matysiak, Paweł Wiatrak i Miłosz Marszałek (wszyscy z SP nr 3 w Krotoszynie).

Zarówno w kpn-10, jak i w ppn-10 juniorów triumfowała Martyna Wasielak (ZSP nr 3 w Krotoszynie), a Mateusz Sroka i Borys Staszewski (obaj ZSP nr 2 w Krotoszynie) podzielili się sprawiedliwie pozostałymi miejscami na podium.

W kpn-10 seniorów zwyciężyła Monika Jadczak (niezrzeszona), wyprzedzając Roberta Wasielaka (ŚK) i Antoniego Azgiera (ŚK), natomiast w ppn-10 pierwszy był R. Wasielak, drugi – Mariusz Minta (ŚK), a trzecia – M. Jadczak.

W turniejach 1-strzału i rzutów lotkami uczestniczyło 32 zawodników. W pierwszym najlepszy był B. Staszewski, w drugim P. Wiatrak.