Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Kolizja z udziałem karetki pogotowia

2021-02-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Kolizja z udziałem karetki...
Kolizja z udziałem karetki pogotowia
Centnas

18 lutego na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kobylińskiej i Piastowskiej w Krotoszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

 

Na miejsce kolizji przybyła policja i zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z miejscowej OSP. Samochodem osobowym jechała jedna osoba. Z kolei w karetce pogotowia znajdował się personel medyczny. Kierowca osobówki był już pod opieką ratowników z karetki uczestniczącej w zdarzeniu. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji i usunęli jej skutki.

– Kierujący pojazdem uprzywilejowanym, jadącym ulicą Sienkiewicza z włączonymi sygnałami dźwiękowymi, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Mazda. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi, osób rannych nie było. Sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 220 złotych – informuje Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Funkcjonariusze policji apelują do kierowców, aby zachowywali ostrożność w trakcie jazdy i zwracali szczególną uwagę na pojazdy uprzywilejowane. Pamiętajmy o tym, aby ułatwiać im przejazd. Niestety, często zaobserwować można brak rozwagi wśród kierujących, którzy nie reagują na sygnały bądź wręcz utrudniają przejazd karetkom, radiowozom czy wozom strażackim.

(LENA)

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak