Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DUBWAR
PIZZAMAZURIANA

Krąg Kobiet Aktywnych

2023-09-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Krąg Kobiet Aktywnych
Krąg Kobiet Aktywnych
APR

Krąg Kobiet to społeczność świadomych kobiet. Ideą jest wzajemne wspieranie się, aby zregenerować kobiecą psychikę. Spotkania połączone są z treningiem świadomości i mają swój unikatowy charakter, którego intencją jest rozwój i budzenie wewnętrznej mocy.

 

Na czym to polega?

Grupa kobiet, często zupełnie sobie obcych, zasiada w kręgu. Komunikacja płynie po okręgu – każda z kobiet mówi po kolei, podając sobie tzw. talking stick czy przedmiot mocy (może to być kamień, muszla). Kobieta zwołująca krąg otwiera go, mówiąc o celu, intencji i temacie spotkania. Mówi tylko ta osoba, która trzyma przedmiot. Uniemożliwia to zadawanie pytań i komentowanie . I sprawia, że Krąg Kobiet bardzo się różni od tzw. babskiego spotkania przy kawie. Nie ma tu też miejsca na ocenianie, dawanie rad. Wszystkie traktujemy się z szacunkiem i to, co jest w kręgu, nie wychodzi poza niego.

 

Po co tworzy się Krąg Kobiet?

Krąg jest takim laboratorium, mini elektrownią generującą moc i mobilną szkołą – słuchania, intuicji, empatii, nieoceniania, wdzięczności, połączenia. Uczymy się tych jakości i stopniowo widzimy, jak zaczynają one być coraz bardziej obecne w naszym życiu poza kręgiem. Dodatkowo odczuwamy wyraźnie, jak krąg dodaje mocy – pozwala się oczyścić, wyciszyć. Pozwala nazywać to, co w nas się dzieje, pozwala powiedzieć na głos o marzeniach, otworzyć się na nowe. Kręgi tworzy się, aby poczuć swoją siłę, nieuwikłaną w żadne społeczne oczekiwania.

 

Skąd pomysł na tworzenie Kręgu?

Kilka lat temu w trudnym momencie mojego życia zostałam zaproszona na „krąg kobiet biznesu”. Z uwagi na fakt, że zaprosiła mnie niezwykła kobieta, długo się nie zastanawiając, pojechałam do Warszawy, nie wiedząc gdzie i po co. Czułam tylko że powinnam tam być!

To było moje pierwsze spotkanie z kręgiem. Jeżdżąc po wielu warsztatach, szukając siebie i własnego spokoju czułam się osamotniona i niezrozumiana, więc przestałam się dzielić swoimi odczuciami, bo – jak każdy z nas – nie chciałam być oceniana.

Pomimo tego, że już nie wpływała na mnie opinia innych ludzi, to chęć do wypowiadania się nie była zbyt duża, ale chęć słuchania innych była nadal dla mnie inspiracją. Krąg daje obie te możliwości, a na dodatek odbywa się w nim coś wyjątkowego, czego nie da się opisać słowami.

 

Skąd mam wiedzieć, czy Krąg Kobiet jest właśnie dla mnie ?

Zapraszam na pierwsze, niezobowiązujące spotkanie, które jest darmowe. Pozwoli Ci to ocenić tą formę terapii dla siebie samej. Zaczerpniesz zrozumienia i przynależności do silnych, pewnych siebie kobiet i zdecydujesz, czy chcesz budować tę niezwykłą społeczność. Najbliższe spotkanie 21 września w Centrum Co-workingowym przy ulicy Chwaliszewskiej 8 w Krotoszynie. Zapisać się można poprzez mail: kontakt@malgorzatajochaniak.pl. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszam!

Mentor: MAŁGORZATA JOCHANIAK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 10 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
GÓRZNY GROUP
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK
JARANET b
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY