Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Kulinarne potyczki gospodyń wiejskich

2022-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kulinarne potyczki gospodyń wiejskich
Kulinarne potyczki gospodyń wiejskich
Laguna pralnia

W sobotę na placu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. odbył się Piknik z Produktem Polskim – Bitwa Regionów. W trakcie imprezy przeprowadzono VII edycję konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich.

 

Organizatorami wydarzenia były Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa , Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także koła gospodyń wiejskich.

Członkinie KGW zaprezentowały jurorom przygotowane wcześniej przez siebie potrawy. Do rywalizacji przystąpiło 12 kół gospodyń – z Perzyc, Lutogniewa, Orpiszewa, Orli, Trzemeszna, Kuklinowa, Sulmierzyc, Jasnego Pola, Rozdrażewa, Biadek, Gałązek i Wałkowa. Kulinarną bitwę wygrały panie reprezentujące KGW w Jasnym Polu. Na drugim miejscu uplasowało się KGW w Biadkach, a trzecia lokatę zajęło Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Rozdrażewa. Jury postanowiło przyznać też trzy wyróżnienia – KGW w Orli, KGW w Gałązkach oraz KGW w Orpiszewie.

Kulinarnym potyczkom towarzyszyły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się młodzież z ZSP w Koźminie Wlkp., Kapela znad Orli, duet Ty i Ja, Koźmińska Orkiestra Dęta oraz zespół Przyjaciele.

Wydarzenie było świetną okazją do spotkania i wymiany doświadczeń między paniami z różnych kół gospodyń. Ponadto mogły one zaprezentować swoje umiejętności, ale też lokalne, wykonywane przez pasjonatów produkty. Uczestnicy imprezy mogli oczywiście spróbować wielu przysmaków oraz dokonać drobnych zakupów.

Bitwa Regionów to wydarzenie ogólnokrajowe, skupiające setki kół gospodyń wiejskich. W tym roku frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. Do rywalizacji zgłosiło się bowiem blisko 3200 kół z całej Polski, co pokazuje, że tego typu imprezy, promujące lokalną kulturę, są bardzo potrzebne.

(LENA)

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A