Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Leśny wyścig

2019-12-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Leśny wyścig
Leśny wyścig
Media sort baner w tekstach

8 grudnia na trasie leśnej w Topoli Małej (pow. ostrowski) odbyły się zawody kolarskie MTB „Strzała Topoli”. Na dziewiątym miejscu w swojej kategorii uplasował się Krzysztof Kubik.

 

Zawody zorganizowało Ostrowskie Towarzystwo Rowerzystów INTERKOL. Wyścig zgromadził 60 kolarzy oraz spore grono kibiców. Zawodnicy podzieleni na pięć kategorii wiekowych musieli pokonać trasę liczącą 15 km, na którą składało się pięć okrążeń.

Krzysztof Kubik z racji zajmowania wysokiego miejsca w rankingu klubowym wystartował z bardzo dobrej pozycji. Ostatecznie zajął 20. miejsce w open i dziewiąte w swojej kategorii wiekowej. Na pokonanie trasy potrzebował 44 minut.

– Z uwagi na to, że cały rok ścigam się przede wszystkim na szosie i w ultramaratonach, tego typu zawody traktuję jako sprawdzenie formy oraz świetną zabawę. W lesie nie czuję się tak dobrze jak podczas wyścigów szosowych. Mam oczywiście nadzieję, że przez ciągłość treningów forma pójdzie zdecydowanie w górę. Najważniejsze jednak planuję na wiosnę i późne lato – Bałtyk-Bieszczady Tour, czyli 1008 km bez przerwy – powiedział K. Kubik.

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek