2. /
  4. /
  5. Liderzy uciekają rywalom
DiamondHair

Do zakończenia Krotoszyńskiej Ligi Darta pozostały tylko dwa turnieje. W ostatnich zawodach triumfowali prowadzący w klasyfikacji generalnej Anna Kowalczyk i Norbert Pecyna.

Zwycięzcy siódmego turnieju tym samym są już bliscy wygrania KLD. Anna Kowalczyk pokonała Anitę Krysicką (3:0), Ilonę Kuznowicz (3:0) oraz dwukrotnie Martę Pawlicką (3:0 i 4:1), która, mimo przegranego finału, wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do prowadzącej A. Kowalczyk traci jednak aż 20 punktów. Nieobecność Ewy Pawlickiej wykorzystała jej mama, Danuta, zajmując trzecią lokatę.

W rywalizacji męskiej Jacek Cieślak zakończył turniej na miejscach 9-12, co postawiło go w bardzo trudnej sytuacji, gdyż jego strata do lidera wzrosła do 17 punktów. Krotoszyński darter ograł Karola Stachowiaka (3:2) i Mariusza Cieślaka (2:0) oraz nie sprostał Norbertowi Pecynie (0:3) i Przemysławowi Misiakowi (0:2). Zwycięzca turnieju, N. Pecyna, wygrał z Przemysławem Pawlickim (3:1), Waldemarem Kałużnym (3:0), Przemysławem Sawickim (3:1) oraz Bartoszem Derwichem (5:1).

Najlepiej z krotoszynian spisał się P. Sawicki, który pokonał Łukasza Kaczyńskiego (3:0), Daniela Borskiego (3:1), P. Misiaka (3:1) i Mateusza Wojtaszka (3:0) oraz uległ N. Pecynie i B. Derwichowi (0:2). Był to najlepszy występ krotoszynianina w obecnej edycji KLD.

Nasz powiat reprezentowali także M. Wojtaszek (5-6 miejsce), P. Pawlicki (7-8), Grzegorz Pawlicki (7-8), Włodzimierz Skalski (9-12), D. Borski (9-12), Damian Kluba (13-16), M. Cieślak (13-16), Karol Marcinkowski (13-16), Dawid Matyla (13-16) i Ł. Kaczyński (17-18).

Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta dziękuje za wsparcie gminie Krotoszyn, Wielkopolskiej Gazecie Lokalnej KROTOSZYN oraz Sklepowi Motoryzacyjnemu Pawlicki.