Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Masz pomysł na rewitalizację? Zgłoś go!

2022-10-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Samorząd
  6. /
  7. Masz pomysł na rewitalizację?...
Masz pomysł na rewitalizację? Zgłoś go!
PGKiM

Władze gminy Milicz ogłosiły nabór planowanych przedsięwzięć do Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030. Do programu mogą zostać wpisane inicjatywy zlokalizowane na wyznaczonym obszarze rewitalizacji, które będą rozwiązywać występujące na nim problemy w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej lub technicznej oraz przyczynią się do poprawy warunków życia na tym obszarze.

 

Propozycje mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, koła, kluby i podmioty gospodarcze. Wszystkie wnioski należy zgłaszać poprzez formularz, który powinien zawierać dokładny opis propozycji zadania. Należy go złożyć do 14 października w formie elektronicznej na adres mailowy rewitalizacja@milicz.pl, w formie pisemnej na adres: Urząd Miejski w Miliczu, ul. Trzebnicka 2, 56-300 Milicz bądź dostarczyć osobiście do siedziby gminy.

Gminny Program Rewitalizacji stanowi podstawę do podjęcia kompleksowych działań na zdegradowanym obszarze gminy, wymagającym szczególnego wsparcia. Ponadto umożliwia efektywne pozyskiwanie dofinansowania projektów ze środków Unii Europejskiej 2021-2027. Zaplanowane do realizacji projekty w ramach Programu Rewitalizacji mają przyczynić się do pobudzenia aktywności społecznej i przedsiębiorczości mieszkańców, przywrócenia estetyki i ładu przestrzennego, ochrony środowiska naturalnego, zachowania dziedzictwa kulturowego, a tym samym poprawy jakości życia mieszkańców. Skuteczność procesu rewitalizacji warunkowana jest między innymi przez partycypację społeczną.

(FENIX)

 

FOT. Gmina Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 7 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL