Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Masz pomysł na rewitalizację? Zgłoś go!

2022-10-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Samorząd
  6. /
  7. Masz pomysł na rewitalizację?...
Masz pomysł na rewitalizację? Zgłoś go!
TRANS-MED

Władze gminy Milicz ogłosiły nabór planowanych przedsięwzięć do Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030. Do programu mogą zostać wpisane inicjatywy zlokalizowane na wyznaczonym obszarze rewitalizacji, które będą rozwiązywać występujące na nim problemy w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej lub technicznej oraz przyczynią się do poprawy warunków życia na tym obszarze.

 

Propozycje mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, koła, kluby i podmioty gospodarcze. Wszystkie wnioski należy zgłaszać poprzez formularz, który powinien zawierać dokładny opis propozycji zadania. Należy go złożyć do 14 października w formie elektronicznej na adres mailowy rewitalizacja@milicz.pl, w formie pisemnej na adres: Urząd Miejski w Miliczu, ul. Trzebnicka 2, 56-300 Milicz bądź dostarczyć osobiście do siedziby gminy.

Gminny Program Rewitalizacji stanowi podstawę do podjęcia kompleksowych działań na zdegradowanym obszarze gminy, wymagającym szczególnego wsparcia. Ponadto umożliwia efektywne pozyskiwanie dofinansowania projektów ze środków Unii Europejskiej 2021-2027. Zaplanowane do realizacji projekty w ramach Programu Rewitalizacji mają przyczynić się do pobudzenia aktywności społecznej i przedsiębiorczości mieszkańców, przywrócenia estetyki i ładu przestrzennego, ochrony środowiska naturalnego, zachowania dziedzictwa kulturowego, a tym samym poprawy jakości życia mieszkańców. Skuteczność procesu rewitalizacji warunkowana jest między innymi przez partycypację społeczną.

(FENIX)

 

FOT. Gmina Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 18 =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY