Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Medale na prestiżowych zawodach

2017-10-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Medale na prestiżowych zawodach
Medale na prestiżowych zawodach

Karatecy UKS Shodan Zduny i ASW Nippon Krotoszyn nie zwalniają tempa. W połowie października rywalizowali – z sukcesami – w XII edycji Grand Prix Polish Open w Bielsku-Białej oraz 1. Belgium Ensival Cup.

 

Na jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejów karate olimpijskiego w Polsce przybyło aż 1325 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 krajów. W tym gronie znalazło się dziesięcioro karateków z Krotoszyna. Na szczególne pochwały zasługuje Maja Dolata, która wywalczyła dwa brązowe medale. 7-letnia zawodniczka uplasowała się na trzecim miejscu w konkurencji kata dziewcząt do ósmego roku życia oraz w kata osób mających osiem lat.

W wielkim stylu, po 2,5-rocznej przerwie, wrócił Piotr Bielawski. Jeden z trenerów ASW Nippon zdobył brąz w kategorii masters open. Ponadto w zawodach zaprezentowali się Marcelina Pleskacz, Julia Mosz, Patryk Matysiak, Filip Mosz, Łukasz Błaszczyk, Jakub Pleskacz, Dawid Fortuniak i Cezary Grenda.

W Belgii rywalizowali przedstawiciele UKS Shodan Zduny. W miejscowości Vervies nasi karatecy wywalczyli kilkanaście medali. Na pierwszych miejscach uplasowali się Jarosław Adamski (kata +36lat) oraz Katarzyna Trafankowska (kata – kadeci). Srebrne krążki wywalczyli Wiktoria Maciaszek (kata), Nadia Duczmal (kata) i Matylda Ozga (kumite), a brązowe – M. Ozga (kata), Weronika Marcisz (kumite), Maurycy Maciaszek (kumite), W. Maciaszek (kumite), Wiktor Adamski (kumite) i N. Duczmal (kumite). Tuż za podium, po wygranych eliminacjach i awansie do sześcioosobowych finałów, znaleźli się Zofia Duczmal i Sławomir Maciaszek.

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...