Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Medale na prestiżowych zawodach

2017-10-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Medale na prestiżowych zawodach
Medale na prestiżowych zawodach
Mediasort tekst

Karatecy UKS Shodan Zduny i ASW Nippon Krotoszyn nie zwalniają tempa. W połowie października rywalizowali – z sukcesami – w XII edycji Grand Prix Polish Open w Bielsku-Białej oraz 1. Belgium Ensival Cup.

 

Na jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejów karate olimpijskiego w Polsce przybyło aż 1325 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 krajów. W tym gronie znalazło się dziesięcioro karateków z Krotoszyna. Na szczególne pochwały zasługuje Maja Dolata, która wywalczyła dwa brązowe medale. 7-letnia zawodniczka uplasowała się na trzecim miejscu w konkurencji kata dziewcząt do ósmego roku życia oraz w kata osób mających osiem lat.

W wielkim stylu, po 2,5-rocznej przerwie, wrócił Piotr Bielawski. Jeden z trenerów ASW Nippon zdobył brąz w kategorii masters open. Ponadto w zawodach zaprezentowali się Marcelina Pleskacz, Julia Mosz, Patryk Matysiak, Filip Mosz, Łukasz Błaszczyk, Jakub Pleskacz, Dawid Fortuniak i Cezary Grenda.

W Belgii rywalizowali przedstawiciele UKS Shodan Zduny. W miejscowości Vervies nasi karatecy wywalczyli kilkanaście medali. Na pierwszych miejscach uplasowali się Jarosław Adamski (kata +36lat) oraz Katarzyna Trafankowska (kata – kadeci). Srebrne krążki wywalczyli Wiktoria Maciaszek (kata), Nadia Duczmal (kata) i Matylda Ozga (kumite), a brązowe – M. Ozga (kata), Weronika Marcisz (kumite), Maurycy Maciaszek (kumite), W. Maciaszek (kumite), Wiktor Adamski (kumite) i N. Duczmal (kumite). Tuż za podium, po wygranych eliminacjach i awansie do sześcioosobowych finałów, znaleźli się Zofia Duczmal i Sławomir Maciaszek.

(GRZELO)

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek