2. /
  4. /
  5. Medalowe żniwo w Środzie...
AGRO INTEGRACJA

Reprezentanci klubów z naszego powiatu startowali w XXVI edycji Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży „Dragon Cup” w Środzie Wlkp. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i przywieźli z tych zawodów 42 medale.

Do Środy Wlkp. przybyło 358 karateków z 34 klubów. Pośród nich znaleźli się przedstawiciele UKS Shodan Zduny, ASW Nippon Krotoszyn, UKS Ukemi Kobylin i Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan.

Ekipa z Krotoszyna zdobyła dziewięć medali. Na każdym stopniu podium stawał Robert Król, który był najlepszy w kumite indywidualnym chłopców 8-9 lat open, drugi w kata indywidualnym chłopców 8-9 lat oraz trzeci w kumite indywidualnym chłopców 8-9 lat -30 kg. Ponadto złoto wywalczyli Marcelina Pleskacz (kumite indywidualne juniorek młodszych -54 kg) oraz Filip Mosz (kumite indywidualne juniorów +68 kg). Do tego dorobku zawodnicy ASW Nippon dorzucili jeszcze po dwa srebrne i brązowe krążki. W klasyfikacji generalnej krotoszyński klub zajął dziewiąte miejsce.

Aż 20 razy na podium stawali reprezentanci zdunowskiego Shodana. Ze złotymi medalami do domów wrócili Jakub Romański, Jakub Formanowski i Maurycy Maciaszek (kata drużynowe chłopców 14-15 lat i 16-17 lat), Aleksandra Adamska (kata dziewcząt 7 lat i młodsze), Natasza Adamska (kata dziewcząt 8-9 lat), Katarzyna Trafankowska (kata juniorek), Jakub Romański (kata juniorów młodszych i kumite juniorów młodszych -52 kg), Mia Palmaczyńska (kata pierwszy krok 8 lat). Ponadto zdunowscy karatecy zgarnęli cztery razy srebro i dziewięć razy brąz. Tak okazały dorobek pozwolił Shodanowi zostać najlepszym klubem turnieju.

Zawodnicy KKK Do Shotokan zdobyli jeden srebrny krążek i sześć brązowych. Drugie miejsce zajęła Julia Patecka (kumite indywidualne juniorek młodszych -54 kg), a na trzecich lokatach znaleźli się Kajetan Woźniak (kumite indywidualne chłopców 12-13 lat +50 kg i kumite ind. chłopców 12-13 lat open), Aleksandra Błażejczyk (kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat +35 kg i open), Natasza Błażejczyk (kumite indywidualne dziewcząt 8-9 lat -30 kg) i Kacper Wojciechowski (kumite indywidualne juniorów młodszych open).

Na podium stawali także karatecy UKS Ukemi Kobylin. W konkurencji kihon pierwszy krok 6 lat i młodsi najlepszy był Patryk Łuczak. Srebrne medale wywalczyli Olimpia Patryas (kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat +35 kg) i Jakub Łęcki (kumite indywidualne juniorów -68 kg), a brązowe – Piotr Łuczak (kata indywidualne pierwszy krok 8 lat), Joanna Łuczak (kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat -35 kg) i Julia Maślanka (kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat open).