Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Medalowe żniwo w Trzebnicy

2022-10-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Medalowe żniwo w Trzebnicy
Medalowe żniwo w Trzebnicy
PGKiM

269 zawodników i zawodniczek z 27 klubów rywalizowało w II Turnieju Karate WKF Jinkaku Cup w Trzebnicy. Powiat krotoszyński reprezentowali przedstawiciele aż czterech klubów. Nasi karatecy wrócili z zawodów z wieloma medalami.

 

Znakomicie spisała się ekipa ASW Nippon Krotoszyn, która w klasyfikacji generalnej znalazła się na czwartym miejscu. Reprezentanci tego klubu aż 15 razy stawali na podium.

Złote krążki wywalczyli Maria Krawiec w kumite dziewcząt U’10 +30 kg, Anna Chlebowska w kumite dziewcząt U’16 -54 kg, Patryk Matysiak w kumite chłopców U’16 -55 kg oraz Jakub Romański w kumite U’18 -61 kg. Srebro zdobyli Maria Krawiec w kata dziewcząt U’10, Nikola Piechocka w kumite dziewcząt U’12 -35 kg białe i żółte pasy, Martyna Tadel w kumite dziewcząt U’14 +45 kg białe i żółte pasy oraz Robert Król w kumite chłopców U’12 +35 kg.

Na najniższym stopniu podium stanęli Nikola Piechocka w kata dziewcząt U’12 białe i żółte pasy, Gabriela Dymarska w kumite dziewcząt U’14 +45 kg białe i żółte pasy, Maja Dolata w kumite dziewcząt U’14 -50 kg, Laura Drygas w kumite dziewcząt U’16 -54 kg, Anna Chlebowska w kumite dziewcząt U’18 -59 kg, Arkadiusz Czajka w kumite chłopców U’14 -45 kg białe i żółte pasy oraz Wojciech Forszpaniak w kumite chłopców U’14 -45 kg białe i żółte pasy. – Był to dla nas pierwszy turniej po wakacyjnej przerwie i okazał się bardzo udany – podsumował krótko krotoszyński klub.

Z dobrej strony tradycyjnie pokazali się karatecy UKS Shodan Zduny. Złote krążki wywalczyły Dominika Bąkowska w kata U’8, Aleksandra Adamska w kata U’10 oraz Sara Bednarek w kata U’10 białe i żółte pasy. Srebrnymi medalistami zostali Julia Wachowiak w kata U’8, Krzysztof Skrzypczak w kumite U’10 białe i żółte pasy oraz Weronika Swat w kata U’10 +30 kg. Brąz zdobyli Nikola Jasińska w kata U’10 i w kumite U’10 -30 kg, Julia Radon w kata U’10 białe i żółte pasy, Weronika Swat w kata U’10 białe i żółte pasy, Anna Choma w kata U’12, Eryk Szymczak w kumite U’16 -55 kg, Artur Hafermann w kumite U’16 +65 kg oraz Maria Jankowiak w kumite U’10 +59 kg.

Sześć krążków z Trzebnicy przywieźli przedstawiciele UKS Ukemi Kobylin, który w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Maślanka, która była najlepsza w kumite dziewcząt U’16 +54 kg oraz w kumite dziewcząt U’18 +59 kg. Złoto zgarnęły także Izabela Wawrzyniak w kumite dziewcząt U’12 +35 kg białe i żółte pasy oraz Joanna Łuczak w kumite dziewcząt U’14 +45 kg białe i żółte pasy. Zofia Łopaczyk była druga w kumite dziewcząt U’12 -35 kg, podobnie jak Iwo Szczepaniak w kumite chłopców U’12 +35 kg białe i żółte pasy.

Zadowoleni mogą być także karatecy Klubu Karate Bonsai Rozdrażew, którzy w turnieju zdobyli pięć medali. Najlepiej spisał się Franciszek Filipiak, który był bezkonkurencyjny w kumite chłopców U’8 -25 kg białe i żółte oraz drugi w kata chłopców U’8 białe i żółte pasy. Dwa razy na podium stanęła także Aleksandra Sujka – druga w kumite dziewcząt U’8 -25 kg białe i żółte pasy oraz trzecia w kata dziewcząt U’8 białe i żółte pasy. Z kolei Julia Lukas wywalczyła brąz w kumite dziewcząt U’12 +35 kg białe i żółte pasy

(ANKA)

FOT. ASW Nippon Krotoszyn / UKS Shodan Zduny / UKS Ukemi Kobylin / KK Bonsai Rozdrażew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL