Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Międzynarodowe zawody w Bydgoszczy

2023-03-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Międzynarodowe zawody w Bydgoszczy
Międzynarodowe zawody w Bydgoszczy
TARTAK SZULC

W Bydgoszczy odbył się turniej karate International Central Europe Open 2023. W zawodach startowali reprezentanci czterech klubów z naszego powiatu.

 

Do rywalizacji przystąpiło ponad tysiąc karateków ze stu klubów z 14 krajów. Ekipa UKS Shodan Zduny wywalczyła pięć złotych medali oraz po cztery srebrne i brązowe. W rankingu klubowym Shodan został sklasyfikowany na szóstej lokacie.

W kata indywidualnym masters najlepszy był Jarosław Adamski, a drugie miejsce zajął Piotr Lisewski. W kata dziewczynek i chłopców 7 lat i młodsi triumfowała Dominika Bąkowska, a za nią znalazła się Julia Wachowiak. Podobnie było w kata 7 lat i młodsi żółte pasy. W kata białe pasy chłopców 8-9 lat na piątej pozycji uplasował się Krzysztof Skrzypczak. Taką samą lokatę zajęła Sara Bednarek w kata dziewcząt 8-9 lat. W kata 10-11 lat żółte pasy brąz zdobyła Weronika Swat, a Julia Radon była piąta. W kata 10-11 lat na piątym miejscu znalazła się Aleksandra Adamska, a na siódmym – Anna Choma. Z kolei Sara Glinka okazała się najlepsza w kata dziewcząt 12-13 lat żółte pasy.

W kata drużynowym zdunowianki cztery razy stawały na podium. W kategorii 9 lat i młodsze srebro zdobyły Aleksandra Banasiewicz, Julia Wachowiak i Dominika Bąkowska, w kat. 10-11 lat po brązowe krążki sięgnęły Nikola Jasińska, Anna Choma i Aleksandra Adamska oraz Sara Bednarek, Weronika Swat i Julia Radon, a w kat. 12-13 lat bezkonkurencyjne okazały się Marta Streubel, Natasza Adamska i Sara Glinka.

W kumite indywidualnym dziewcząt białe i żółte pasy 7 lat i młodsze –25 kg trzecie miejsce zajęła Julia Wachowiak.

Na podium stawali także przedstawiciele ASW Nippon Krotoszyn. Arkadiusz Czajka wywalczył brąz w kumite indywidualnym chłopców białe i żółte pasy 12-13 lat -44 kg, Anna Chlebowska zgarnęła brąz w kumite juniorek -53 kg i srebro w kumite kobiet U’21 -55 kg, a Jakub Romański był trzeci w kumite juniorów -61 kg i drugi w kumite mężczyzn U’21 -60 kg. Piąte miejsce w kumite dziewcząt białe i żółte pasy 12-13 lat +50 kg zajęła Martyna Tadel, natomiast Maja Dolata była siódma w kumite dziewcząt 12-13 lat -52 kg.

Spośród karateków UKS Ukemi Kobylin medale zdobyły Joanna Łuczak – srebro w kumite dziewcząt białe i żółte pasy 12-13 lat +50 kg, Izabela Wawrzyniak – brąz w kumite dziewcząt białe i żółte pasy 12-13 lat -42 kg, Julia Maślanka – brąz w kumite kobiet U’21 -61 kg. Ponadto Iwo Szczepaniak zajął piąte miejsce w kumite chłopców 10-11 lat +40 kg, J. Łuczak była siódma w kumite dziewcząt 12-13 lat +52 kg, Julia Maślanka znalazła się także na siódmej pozycji w kumite juniorek -59 kg, a Maja Ziętek w kumite dziewcząt 12-13 lat +52 kg i Olimpia Patryas w kumite juniorek młodszych -54 kg ukończyły zmagania na dziewiątej pozycji.

Kajetan Wożniak z Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan stanął na drugim stopniu podium w kumite juniorów -76 kg. Jego klubowa koleżanka, Julia Patecka, wywalczyła brąz w kumite kobiet U’21 -50 kg. Z kolei Aleksandra Błażejczyk była piąta w kumite juniorek młodszych -61 kg.

(ANKA)

 

FOT. UKS Shodan Zduny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 16 =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak