Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Mikołajkowa rywalizacja dzieci i młodzieży

2022-12-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Mikołajkowa rywalizacja dzieci i...
Mikołajkowa rywalizacja dzieci i młodzieży
PGKiM

W sobotę w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie zorganizowano kolejną edycję Igrzysk Przedszkolaków, Dzieci i Młodzieży „Mikołajkowe zabawy z sumo”. W imprezie wzięło udział ponad 160 młodych zawodników i zawodniczek.

 

Igrzyska zorganizowały Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn oraz Polski Związek Sumo, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, powiatu krotoszyńskiego i gminy Krotoszyn oraz licznej grupy sponsorów. Impreza odbyła się już po raz dziewiąty.

W szranki mogły stanąć osoby w wieku od 4 do 16 lat. Warunkiem uczestnictwa był brak licencji zawodniczej Polskiego Związku Sumo, gdyż były to zawody organizowane poza systemem sportu wyczynowego i skierowane do tych, którzy nie mają profesjonalnego przygotowania treningowego.

W igrzyskach rywalizowało ponad 160 zawodników i zawodniczek z powiatu krotoszyńskiego oraz z różnych miast Polski. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe. Wszyscy młodzi sportowcy otrzymali medale oraz upominki.

– Przy okazji organizacji zawodów dla seniorów i juniorów organizujemy także Igrzyska Przedszkolaków, Dzieci i Młodzieży. Promujemy w ten sposób dyscyplinę sumo i zachęcamy najmłodszych przede wszystkim do aktywności fizycznej. Chodzi również o zabawę i budowanie poczucia, że sport jest ważnym elementem w życiu człowieka. Włożyliśmy w to też aspekt rywalizacji. Tak to układaliśmy, żeby każde dziecko mogło w poszczególnych kategoriach wagowych zdobyć medal. Nikt nie miał poczucia, że jest przegrany. Chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim sponsorom – Ministerstwu Sportu i Turystyki, dwóm naszym samorządom oraz m.in. spółce PGKiM, firmom Las-Kalisz, Gabi-Plast, Mrówka, firmie pana Kaźmierczaka, Dariuszowi Fabianowskiemu, który ufundował główną nagrodę dla przedszkolaków. Warto też wyróżnić całą obsługę wolontariatu, która nam pomogła w organizacji imprezy. Przy okazji chcę złożyć wszystkim życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia – skomentował Dariusz Rozum, prezes Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

Tego samego dnia odbyły się także zawody Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Sumo, o czym przeczytacie już niebawem w osobnym artykule.

(FENIX)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 12 =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY