2. /
  4. /
  5. Sześć medali z dwóch...
Detektyw Szewc

13 kwietnia reprezentanci sekcji Black Aqua UKS Krośnicka Przystań, dzieląc się na dwie ekipy, brali udział w XIV Ogólnopolskich Zawodach w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach, a także Ogólnopolskich Zawodach Pływackich na Termach z okazji 40-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Wspólnymi siłami zdobyli sześć krążków.

Ze Świebodzic krośnickiej ekipie, pod opieką trenera Mateusza Grudkowskiego, udało się wywieźć po dwa srebrne i brązowe medale. Natalia Doniecka była druga w konkurencji 100 m stylem zmiennym i trzecia na 50 m stylem dowolnym. Anna Sadowska zdobyła srebro za 100 m stylem klasycznym i brąz za 50 m stylem klasycznym.

W Poznaniu krośnicki klub reprezentowało dwoje pływaków wraz z trenerem Patrykiem Krawczykiem. Mateusz Twaróg wywalczył dwa srebrne krążki, za 200 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym. Dwukrotnie był blisko podium, znajdując się na czwartym miejscu, podobnie jak Patrycja Giewiada, która w jednym z trzech startów uplasowała się na czwartej pozycji.