Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Milion złotych na ratowanie szpitala

2023-05-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Samorząd
  6. /
  7. Milion złotych na ratowanie...
Milion złotych na ratowanie szpitala
Kwiaciarnia Złocień

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Milickiego jednogłośnie podjęto decyzję o dokapitalizowaniu Milickiego Centrum Medycznego kwotą 1 miliona złotych. Ma to zagwarantować wypłatę pełnego wynagrodzenia personelowi medycznemu.

 

Po dokapitalizowaniu kapitał zakładowy spółki MCM wzrósł do 26 496 500 zł. Powiat milicki posiada 91,65 procent udziałów, natomiast gmina Milicz – 8,35 procent. Sprawę dokapitalizowania spółki zgłosił starosta milicki. Wytłumaczył radnym, że istnieje konieczność podjęcia takiej decyzji. W innym przypadku personel medyczny otrzymałby tylko 70 procent  należnego uposażenia za kwiecień, a pozostałe 30 procent wypłacono by w późniejszym terminie. Poinformował także, że prezes szpitala uczestniczył niedawno w kongresie szpitali powiatowych, gdzie ogłoszono propozycję podwyższenia wyceny świadczeń medycznych na oddziałach wewnętrznych, chirurgicznych, ginekologii z położnictwem. Planowane jest także uruchomienie Funduszu Wsparcia Szpitali.

– Wspomniałem na komisji, że istnieje szansa, iż coś się w końcu zmieni. Powstał projekt ustawy wsparcia szpitali i będą one oddłużane. Oby tak było. Po rozmowach z prezesem Związku Szpitali Polskich, prezesem NFZ i ministrem mamy informację, że interna, chirurgia i ginekologia mają mieć podwyższone ceny świadczeń. W najbliższym czasie powinniśmy poznać kwotę ryczałtu, co pozwoli zaplanować przychody i plan finansowy. Szpital musi spłacać bieżące działania i brakuje mu pieniędzy. Prezes MCM ma w najbliższym czasie spotkać się z nami i przedstawić, co należy zrobić, aby sytuację poprawić – powiedział Sławomir Strzelecki.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP