Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Młodzi adepci sumo z medalami mistrzostw Europy

2021-07-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Młodzi adepci sumo z...
Młodzi adepci sumo z medalami mistrzostw Europy
GetFree

W miniony weekend w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. Zawodnicy z klubów z powiatu krotoszyńskiego jak zwykle spisali się rewelacyjnie.

 

Do rywalizacji o tytuły mistrzów Starego Kontynentu stanęło 340 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 14 krajów. W kadrze Polski znaleźli się oczywiście przedstawiciele UKS Samson Kobylin oraz Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

Krotoszynianie wywalczyli sześć medali w zmaganiach indywidualnych. Wśród juniorek świetnie zaprezentowała się Zuzanna Krystek, zwyciężając zarówno w kategorii +75 kg, jak i w open. Złoty krążek zdobyła również Lena Andrzejak w kat. 70 kg. Na trzeciej lokacie pośród juniorów uplasował się Mikołaj Mrowiński (kat. 80 kg). W rywalizacji kadetów znakomicie poradził sobie Patryk Staniek, który był niepokonany w kat. +95 kg. W gronie młodzików brązowy medal wywalczył Filip Urbaniak (kat. 50 kg). Ponadto zespół juniorek, w składzie którego znalazła się Zuzanna Krystek, stanął na najwyższym stopniu podium.

Reprezentanci UKS Samson Kobylin zdobyli cztery krążki. W kat. 55 kg juniorów trzecie miejsce zajął Dawid Lesk. W grupie młodzików w kat. 60 kg bezkonkurencyjny okazał się Antoni Grenda. Z kolei Antoni Czebatura zgarnął srebro w kat. 50 kg. W zmaganiach drużynowych na najniższym stopniu podium stanął zespół z Kamilą Konieczną. Zawodniczka Samsona wygrała wszystkie swoje walki.

(LENA)

FOT. TA Rozum Krotoszyn / UKS Samson Kobylin

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud