Młodzi adepci sumo z medalami mistrzostw Europy

2. /
  4. /
  5. Młodzi adepci sumo z...
TAPAS

W miniony weekend w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. Zawodnicy z klubów z powiatu krotoszyńskiego jak zwykle spisali się rewelacyjnie.

Do rywalizacji o tytuły mistrzów Starego Kontynentu stanęło 340 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 14 krajów. W kadrze Polski znaleźli się oczywiście przedstawiciele UKS Samson Kobylin oraz Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

Krotoszynianie wywalczyli sześć medali w zmaganiach indywidualnych. Wśród juniorek świetnie zaprezentowała się Zuzanna Krystek, zwyciężając zarówno w kategorii +75 kg, jak i w open. Złoty krążek zdobyła również Lena Andrzejak w kat. 70 kg. Na trzeciej lokacie pośród juniorów uplasował się Mikołaj Mrowiński (kat. 80 kg). W rywalizacji kadetów znakomicie poradził sobie Patryk Staniek, który był niepokonany w kat. +95 kg. W gronie młodzików brązowy medal wywalczył Filip Urbaniak (kat. 50 kg). Ponadto zespół juniorek, w składzie którego znalazła się Zuzanna Krystek, stanął na najwyższym stopniu podium.

Reprezentanci UKS Samson Kobylin zdobyli cztery krążki. W kat. 55 kg juniorów trzecie miejsce zajął Dawid Lesk. W grupie młodzików w kat. 60 kg bezkonkurencyjny okazał się Antoni Grenda. Z kolei Antoni Czebatura zgarnął srebro w kat. 50 kg. W zmaganiach drużynowych na najniższym stopniu podium stanął zespół z Kamilą Konieczną. Zawodniczka Samsona wygrała wszystkie swoje walki.