Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Monika w ścisłej czołówce

2022-07-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Monika w ścisłej czołówce
Monika w ścisłej czołówce
TRANS-MED

Za nami już ósma edycja Enea Bydgoszcz Triathlonu. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 4,5 zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazła się także Monika Jadczak, która tradycyjnie już z powodzeniem walczyła o czołowe lokaty.

 

Enea Bydgoszcz Triathlon to największa triathlonowa impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 oraz w Mistrzostwach Świata w Quadrathlonie! Kibicowało im ponad kilkanaście tysięcy kibiców, zgromadzonych na terenie zawodów oraz wzdłuż malowniczej trasy biegowej przy rzece Brda.

Monika Jadczak startowała na dystansie 1/4 – 950 m pływania, 43 km jazdy rowerem, 10,8 km biegu. Najszybszą kobietą okazała się Ewelina Wołos z klubu TRIWawa, pokonując trasę w czasie 2:07:43. Czwarte miejsce w open zajęła M. Jadczak, a w kategorii K18 była bezkonkurencyjna. Krotoszynianka dotarła do mety po 2 godzinach, 16 minutach i 51 sekundach, tracąc do trzeciej lokaty zaledwie 16 sekund.

Nazajutrz M. Jadczak rywalizowała w sztafecie, wraz z Kajetanem Biczkowskim i Tomaszem Popławskim, na dystansie 1/2 IM – 1900 m pływania, 86 km na rowerze i 22 km biegu. Team z Moniką w składzie osiągnął czas 4:19:03. Taki rezultat dał im trzecie miejsce pośród wszystkich sztafet (i męskich, i mieszanych) oraz drugie w sztafetach mieszanych.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA