Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Możliwości kariery w służbach mundurowych

2023-03-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Możliwości kariery w służbach...
Możliwości kariery w służbach mundurowych
Vidia film tekst

16 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu odbyły się Targi Pracy i Edukacji pod nazwą „Kariera w mundurze”. Organizatorem wydarzenia był miejscowy Powiatowy Urząd Pracy.

 

Na zaproszenie urzędu w przedsięwzięciu wzięło udział wiele szkół i instytucji, m.in. Akademia Wojsk Lądowych im. Gen. T. Kościuszki we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Firma Szkoleniowo-Doradcza MERITUM w Miliczu, Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Miliczu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Straż Miejska we Wrocławiu, Służba Więzienna we Wrocławiu, Wojskowe Centrum Rekrutacji we Wrocławiu, Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu czy Placówka Straży Granicznej we Wrocławiu-Starachowicach.

Głównym celem targów było pokazanie młodzieży możliwości dalszego rozwoju, a także aktualnej sytuacji na rynku pracy. Zaproszeni goście zaprezentowali swoją ofertę i perspektywy kariery, omówili wymagania i procedury rekrutacyjne. Przedstawiciele służb odpowiadali na pytania uczestników i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Przekonywali, że praca w służbach mundurowych może być nie tylko ciekawa, ale i satysfakcjonująca, a ponadto stanowi odpowiedzialne zadanie w służbie społeczeństwu. Zainteresowani mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, szkolenia i awanse oraz wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Uczestnicy targów mieli okazję odwiedzić stoiska poszczególnych służb, zdobyć wiedzę na temat różnych ścieżek kariery, takich jak praca operacyjna, techniczna, administracyjna czy szkoleniowa. Zapoznali się przy tym z wymaganiami w zakresie edukacji, zdrowia i sprawności fizycznej.

(FENIX)

Comments are closed

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak