Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Na terenie stadionu zapalił się samochód

2022-08-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Na terenie stadionu zapalił...
Na terenie stadionu zapalił się samochód
Chatka

4 sierpnia na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Krotoszynie przy ulicy Sportowej doszło do pożaru samochodu dostawczego. Ogień uszkodził także elewację zewnętrzną budynku administracyjno-socjalnego, w którym znajdują się m.in. szatnie piłkarskie. Na szczęście strażakom szybko udało się zneutralizować zagrożenie.

 

Gdy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że pali się samochód dostawczy, zaparkowany przy budynku należącym do kompleksu sportowego. Dlatego zniszczeniu uległa również elewacja zewnętrzna obiektu.

Strażacy podali łącznie dwa prądy gaśnicze piany w natarciu na palący się pojazd wraz z wyposażeniem oraz prąd gaśniczy wody, skierowany na elewację zewnętrzną budynku. Dzięki sprawnej akcji szybko udało się stłumić ogień i ograniczyć straty w mieniu stanowiącym część kompleksu sportowego na Błoniu.

W dalszej części ratownicy oddymili i przewietrzyli obiekt, a rozgrzaną konstrukcję samochodu schłodzili wodą. Budynek oraz spalony pojazd sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz funkcjonariusze policji, którzy realizowali czynności dochodzeniowe. Akcja trwała jedną godzinę i 40 minut.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA