Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni

2020-01-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni
Najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni

10 stycznia w sali kina Mieszko w Koźminie Wlkp. odbyła się jubileuszowa X Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych. Wyróżniono najlepszych zawodników minionego roku.

 

 

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie oraz podopieczni SOSW im. J. Korczaka w Borzęciczkach, WTZ w Krotoszynie, SOSW im. J. Korczaka w Kaliszu, ZPEW w Turku, WTZ w Turku, OREW w Marianowie, SOSW im. P. Janaszaka w Rychwale, SOSW im. J. Korczaka w Koninie, WTZ Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie, ZSP w Jarocinie, NSPS Olanka w Kaliszu, SOSW im. J. Twardowskiego w Konarzewie, ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie, SPS nr 19 w Kaliszu i ORW w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „Tęcza” w Wolicy. Na galę przybyli również zaproszeni goście ze środowiska sportu, m.in. Sylwia Bartkowiak i Konrad Powroźnik. Ci, którzy nie mogli się zjawić ze względu na obowiązki, nagrali dla uczestników imprezy filmy z pozdrowieniami.

Podczas uroczystości można było zobaczyć prezentację, która pokazała, jak wyglądał miniony rok pod kątem organizowanych zawodów i odniesionych sukcesów.

Najpierw uhonorowano zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, a byli to Karolina Skitek (lekkoatletyka, SOSW w Rychwale), Weronika Żabierek (kolarstwo, SOSW w Koninie) oraz Bartosz Sadkowski (kolarstwo, ZPEW w Turku). Za całokształt osiągnięć sportowych w ubiegłym roku wyróżniono Juliana Ratajczaka (SOSW w Borzęciczkach), Damiana Herca (SOSW nr 1 w Kaliszu), Barbarę Wojtasik (WTZ w Turku), Miłosza Raczyka (ZPEW w Turku), Kamila Stasiaka (SOSW w Rychwale), Adriannę Matczak (Klub Herkules z OREW w Marianowie), Ewę Miłkowską (WTZ TPD w Koninie), Karolinę Płóciennik (SOSW w Koninie), Maksymiliana Łaciaka (Klub Olimpijczyk w ZSS w Jarocinie), Adama Zasiadłego (Klub Olanka w NSPS w Kaliszu), Patryka Krzekotowskiego (ZSS w Krotoszynie), Romana Zachwyca (Klub Huragan w SOSW w Konarzewie), Krystiana Siwiaka (SPS nr 19 w Kaliszu) i Jakuba Talaśkę (ORW CER „Tęcza” w Wolicy).

Podziękowano także wolontariuszkom. Przybyli na galę mogli podziwiać występ grupy cyrkowej MIX Ferajna, złożonej z podopiecznych SOSW w Borzęciczkach, oraz wysłuchać utworu w wykonaniu Piotra Staszewskiego.

(LENA)

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
Lesniczowka
BGP
TOR
nest
Ideal Okna
energy sped
APR
Galeria Kroto
Kostka
Jumbonet
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24