Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Najlepsze wycieczki objazdowe po Meksyku

2023-05-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Najlepsze wycieczki objazdowe po...
Najlepsze wycieczki objazdowe po Meksyku
PERŁA ORLA

Meksyk to coraz popularniejszy cel wakacyjnych wyjazdów i doskonała alternatywa dla „opatrzonych” krajobrazów Włoch, Hiszpanii czy Grecji. Ten wspaniały, rozległy kraj (powierzchnia Meksyku jest sześciokrotnie większa niż powierzchnia Polski) ma do zaoferowania tak wiele zachwycających miejsc, że jedyną rozsądną formą zwiedzania są wycieczki objazdowe po Meksyku.

 

Jedna z największych metropolii świata – Mexico City, niepowtarzalna kuchnia, egzotyczne krajobrazy i ruiny dawnych świątyń – to wszystko możemy zobaczyć, wybierając się na objazdowe zwiedzanie Meksyku. Sprawdziliśmy, które wycieczki objazdowe po Meksyku są najchętniej wybierane przez turystów.

 

Wycieczka „W samo południe”

W trakcie wycieczki objazdowej (zobacz więcej propozycji https://www.fostertravel.pl/wycieczki-objazdowe/meksyk/) można zobaczyć najbardziej zachwycające miejsca Meksyku, w tym tętniącą życiem stolicę kraju – Mexico City z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO i ruinami azteckiej świątyni Templo Mayor, słynne Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, największe miasto starożytnego Meksyku – Teotihuacan oraz kolonialne miasto Puebla, położone w dolinie między wulkanami. W planie również zwiedzanie kurortu Acapulco, malowniczego „srebrnego miasta” Taxco, stanowiska archeologicznego Mitla oraz jednego z najstarszych zespołów piramid w Meksyku – Monte Alban. Podczas wycieczki zapewnione jest zakwaterowanie w hotelach*** (8 noclegów w pokojach 2-osobowych) i 5 śniadań, dodatkowo płatne bilety wstępu i lokalny przewodnik (ok. 115$/os) oraz wycieczki fakultatywne (m.in. rejs po zatoce Santa Lucia ok. 65$/os).

Wycieczka Meksyk dla dużych i małych podróżników

Wspaniała wycieczka, obejmująca zarówno zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Meksyku, jak i spokojny odpoczynek z kąpielami słonecznymi i morskimi oraz animacjami z języku polskim. Podczas wycieczki można zobaczyć m.in. malowniczą karaibską Wyspę Kobiet (Isla Mujeres), Tulum – stanowisko archeologiczne Indian Maya i wpisane na listę UNESCO Chichen Itza ze wspaniałą schodkową piramidą Kukulkan i ścianą trupich czaszek. W planie również wizyta w osadzie zamieszkiwanej przez potomków Majów, lepienie meksykańskich tortilli i wizyta w fabryce czekolady w Valladolid. W cenę wycieczki wliczone jest zakwaterowanie w hotelu**** (pokoje maksymalnie 4-osobowe z klimatyzacją i łazienką) z basenem wyżywieniem all inclusive, dodatkowe opłaty ok. 160$/os (ok. 105$/os dla dzieci).

Wycieczka objazdowa Majowie – władcy czasu

Podczas wycieczki można zobaczyć najbardziej znane i najpiękniejsze zabytki i krajobrazy Meksyku, w tym położony nad Morzem Karaibskim dawny port Majów Tulum, stanowisko archeologiczne w Palenque (miasto z nieznanych przyczyn opuszczone przez Indian w X w.), zachowujące tradycyjny styl życia miasteczko Indian Tzotzil – San Juan Chamula oraz wspaniały Park Narodowy Kanionu Sumidero. W planie również rejs łodzią po wulkanicznym jeziorze Atitlan, spacer po typowym gwatemalskim bazarze, wyjazd do Tikal (wpisany na listę UNESCO największy ocalały ośrodek Majów) oraz wypoczynek na wyspie Caye Caulker. Cena wycieczki obejmuje noclegi w hotelach*** (klimatyzowane pokoje z łazienkami) i wyżywienie zgodnie z programem, dodatkowo płatne są bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwki, przewodnicy, system Tour Guide – ok. 490$/os.

Niezależnie od tego, czy planujecie zwiedzanie Meksyku podczas wycieczek objazdowych, czy wolicie stacjonarny wypoczynek w którejś z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, przygotowania do wyjazdu warto rozpocząć od prześledzenia ofert biur podróży i portali turystycznych. Znajdziecie tam przegląd dostępnych ofert na wypoczynek w Meksyku, a do tego przy odrobinie szczęścia będziecie mogli skorzystać z atrakcyjnych promocji last minute lub first minute.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × pięć =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP