Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Nałogi? To nie dla nas!

2022-11-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nałogi? To nie dla...
Nałogi? To nie dla nas!
PGKiM

W sali wiejskiej we Wrotkowie zorganizowano spotkanie profilaktyczne dla mieszkańców pod hasłem „Nałogom mówimy – NIE”. Organizatorami wydarzeń pod tym hasłem są gmina Koźmin Wlkp. wraz z Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Spotkanie prowadziła Renata Zych-Kordus z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, która szeroko omówiła temat profilaktyki uzależnień. Podkreśliła, jak ważne jest budowanie jak najlepszych relacji w rodzinie.

Uczestnicy mogli się przekonać, jak czują i zachowują się osoby po zażyciu alkoholu czy środków psychoaktywnych, a to dzięki alkogoglom oraz narkogoglom. Po założeniu tego sprzętu ma się wrażenie, że jest się pod silnym działaniem substancji upajającej. Doświadcza się dezorientacji, zaburzeń percepcji, zawrotów głowy, braku koncentracji, spowolnienia reakcji i zniekształcenia obrazu.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Wrotkowa wysłuchały prelekcji pt. „Mamo, tato – żywienie ma (kluczowe) znaczenie”. Z kolei młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez Karolinę Bruchal-Bąk z Edukacji BEZ LUKRU. Dzieci własnoręcznie przygotowywały zdrowe przekąski, a przy okazji uzyskały ważne informacje na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na organizm człowieka.

(LT)

 

FOT. UMiG Koźmin Wlkp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × cztery =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL