Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DUBWAR
PIZZAMAZURIANA

Narodowe czytanie na Skwerze D-O-M

2023-09-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Narodowe czytanie na Skwerze...
Narodowe czytanie na Skwerze D-O-M
BANASZAK

12 września w przepięknej scenerii Skweru D-O-M przy Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano spotkanie w ramach 12. edycji Narodowego Czytania. Inicjatywa ta ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, którą ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne porównywano do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Dzieło Orzeszkowej to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujących tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznica obchodzona jest właśnie w tym roku.

Wszystkich zebranych na skwerze powitała Ewa Bukowska, dyrektor krotoszyńskiej biblioteki. Do wspólnego czytania włączyli się samorządowcy gminy i powiatu, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, a seniorzy z Zespołu Śpiewaczego Cantare, działającego przy Dziennym Domu Senior+, pod kierownictwem Krzysztofa Rybickiego, przygotowali występ artystyczny.

Z okazji Narodowego Czytania Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Biblioteka zaprasza do wypożyczalni dla dorosłych z własnym egzemplarzem, gdzie można otrzymać ową pamiątkowa pieczęć.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. Anna Szyndrowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
GÓRZNY GROUP
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK
JARANET b
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY