Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nasi zapaśnicy na podium

2017-09-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nasi zapaśnicy na podium
Nasi zapaśnicy na podium
TRANS-MED

W połowie września zapaśnicy z naszego powiatu z powodzeniem rywalizowali na dwóch ważnych imprezach krajowych. Przedstawiciele LKS Ceramik Krotoszyn walczyli na IV Otwartych Mistrzostwach Gniezna, a zapaśnicy UKS Olimpijczyk Sulmierzyce na III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Stargardzie.

 

Zawody w Gnieźnie odbyły się pod patronatem prezydenta miasta Tomasza Budasza oraz posłanki Krystyny Łybackiej. Dorobek ekipy Ceramika to dziesięć medali, dzięki czemu nasi zapaśnicy zdobyli Puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Tadeusza Tomaszewskiego i zajęli trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej.

Złote krążki wywalczyli Michał Bączyk, Hubert Krzyżański, Robert Zakoński, Mikołaj Adamczewski, Dawid Sworowski i Sebastian Filipczak. Na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Rogowicz, a brąz zdobyli Jakub Kasprzak, Remigiusz Polański i Klaudia Mikołajczyk.

Zawodnicy Olimpijczyka Sulmierzyce zaprezentowali się w Stargardzie. – Przez dwa dni rywalizowało tam około 250 miłośników zapasów na czterech matach. Przyjechali zawodnicy z Niemiec i Ukrainy oraz z całego kraju. Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek, które wywalczyły dwa brązowe medale – stwierdza Rafał Patalas, trener Olimpijczyka Sulmierzyce.

Na najniższym stopniu podium stanęły Ksenia Kromarek (37 kg) oraz Dominika Grobelna (57 kg). Poza nimi startowali – w grupie dzieci – Przemysław Wizner (9. miejsce w kat. 41 kg) i Igor Orlikowski (11. miejsce w kat. 41 kg) oraz – w gronie młodzików – Gracjan Wieczorek (9. miejsce w kat. 59 kg) i Tomasz Kowalski (7. miejsce w kat. 73 kg).

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
COT
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BETA
OLD-BRICK.PL
LAGUNA
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Jumbonet
Jarmużek
VENUS PIZZERIA
Zuziak
PROFAL
Eltom-bud
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY