Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Nasi zapaśnicy na podium

2017-09-25
[flexy_breadcrumb]
Nasi zapaśnicy na podium

W połowie września zapaśnicy z naszego powiatu z powodzeniem rywalizowali na dwóch ważnych imprezach krajowych. Przedstawiciele LKS Ceramik Krotoszyn walczyli na IV Otwartych Mistrzostwach Gniezna, a zapaśnicy UKS Olimpijczyk Sulmierzyce na III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Stargardzie.

 

Zawody w Gnieźnie odbyły się pod patronatem prezydenta miasta Tomasza Budasza oraz posłanki Krystyny Łybackiej. Dorobek ekipy Ceramika to dziesięć medali, dzięki czemu nasi zapaśnicy zdobyli Puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Tadeusza Tomaszewskiego i zajęli trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej.

Złote krążki wywalczyli Michał Bączyk, Hubert Krzyżański, Robert Zakoński, Mikołaj Adamczewski, Dawid Sworowski i Sebastian Filipczak. Na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Rogowicz, a brąz zdobyli Jakub Kasprzak, Remigiusz Polański i Klaudia Mikołajczyk.

Zawodnicy Olimpijczyka Sulmierzyce zaprezentowali się w Stargardzie. – Przez dwa dni rywalizowało tam około 250 miłośników zapasów na czterech matach. Przyjechali zawodnicy z Niemiec i Ukrainy oraz z całego kraju. Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek, które wywalczyły dwa brązowe medale – stwierdza Rafał Patalas, trener Olimpijczyka Sulmierzyce.

Na najniższym stopniu podium stanęły Ksenia Kromarek (37 kg) oraz Dominika Grobelna (57 kg). Poza nimi startowali – w grupie dzieci – Przemysław Wizner (9. miejsce w kat. 41 kg) i Igor Orlikowski (11. miejsce w kat. 41 kg) oraz – w gronie młodzików – Gracjan Wieczorek (9. miejsce w kat. 59 kg) i Tomasz Kowalski (7. miejsce w kat. 73 kg).

(GRZELO)

Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...