Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Nasi zawodnicy na mistrzostwach Starego Kontynentu

2022-07-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Nasi zawodnicy na mistrzostwach...
Nasi zawodnicy na mistrzostwach Starego Kontynentu
REMONTY KACZMAREK

Na przełomie czerwca i lipca w Rzymie odbyły się Mistrzostwa Europy U’20 w Zapasach, w których dobrze spisał się Bartosz Sołtys. Nieco wcześniej w Bukareszcie inny zawodnik z naszego powiatu, Jakub Kęsy, rywalizował w mistrzostwach Europy U’17.   

 

Bartosz Sołtys zajął ósme miejsce w kategorii do 65 kg, a przegrywał tylko z późniejszymi medalistami kontynentalnego czempionatu. W 1/8 finału reprezentant WKS Śląsk Milicz w pięknym stylu wypunktował 14:3 Macedończyka Muhameda Feruki. Ćwierćfinałowym rywalem naszego zapaśnika był Mykyta Zubal z Ukrainy. Nasz zawodnik przegrał przez przewagę techniczną, a Ukrainiec – jak się potem okazało – wywalczył tytuł mistrza Europy. Później B, Sołtys nie sprostał Tigranowi Ghazaryanowi z Armenii, który z kolei zdobył brązowy medal.

W Bukareszcie w mistrzostwach Europy U’17 startował kolejny przedstawiciel Śląska Milicz, Jakub Kęsy, który jest wychowankiem Olimpii Cieszków. Zmagania w kategorii do 51 kg nasz zapaśnik rozpoczął fenomenalną walką z zawodnikiem Estonii, Rene Taltsem, wygrywając 10:0. W drugim pojedynku J. Kęsy uległ Ormianinowi, przegrywając przez przewagę techniczną. W repasażu walczył z Bułgarem Dimitarem Biserkovem i położył go na łopatki. W walce o brązowy krążek Polak mierzył się z Volodymirem Kornilovem z Ukrainy. Niestety, przeciwnik pokonał Jakuba 5:2 i tym samym przedstawiciel milickiego Śląska został sklasyfikowany na piątym miejscu.

(ANKA)

 

FOT. Polski Związek Zapaśniczy

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A