Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Nie dość, że po alkoholu, to jeszcze bez uprawnień…

2023-03-16
Nie dość, że po alkoholu, to jeszcze bez uprawnień…
Laguna buty

Takich przewinień dopuścił się 40-letni kierowca z Żar. Na tym jednak nie koniec, bowiem doprowadził także do dwóch zdarzeń drogowych.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Posterunku Policji w Zdunach udali się do Konarzewa, a tam na polu zobaczyli samochód marki Opel, w którym znajdował się mężczyzna. Mundurowi wyczuli woń alkoholu, więc przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało, kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze szybko też ustalili, iż 40-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przyznał się, że kierował tym autem po spożyciu alkoholu. Powiedział także, że brał udział w zdarzeniu z innym pojazdem w okolicach dworca w Krotoszynie. Stwierdził, że przestraszył się konsekwencji, dlatego oddalił się w kierunku Konarzewa, gdzie stracił panowanie nad swoim samochodem i wjechał w pole.

Mieszkaniec Żar odpowie zatem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za wspomniane wykroczenia. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(ANKA)

 

FOT. KPP Krotoszyn

Comments are closed

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak