Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Noc zawodów w krotoszyńskiej Trójce

2020-02-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja, Nasz Patronat
  4. /
  5. Noc zawodów w krotoszyńskiej...
Noc zawodów w krotoszyńskiej Trójce
Aparatus reklama w artykule

W piątek, 21 lutego, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbyła się „Noc zawodów”. Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu mieli okazję zapoznać się z ofertą tej placówki oraz lokalnych pracodawców. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza.

 

Przybyli na „Noc zawodów” goście zapoznali się z bazą dydaktyczną szkoły. W sali gimnastycznej zaprezentowały się lokalne firmy, w których uczniowie mają praktyki.

Izabela Kossakowska, dyrektor ZSP nr 3, przywitała licznie zgromadzoną młodzież, zachęcając jednocześnie, aby od 1 września była to ich szkoła. – Nasza placówka ma wieloletnią tradycje i historię. Kształci na poziomie branżowym oraz technikum. „Noc zawodów” to pierwsza tego typu impreza i mam nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń promujących szkolnictwo branżowe. Zorganizowaliśmy ją wraz z Krotoszyńską Izbą Rzemieślniczą, która zrzesza wielu obecnych tutaj przedsiębiorców. Wszystko po to, żeby poszerzyć ofertę kształcenia w naszej szkole oraz pomóc wam w kontakcie z ewentualnymi pracodawcami. Przyświeca nam hasło „Solidnie uczymy zawodu”. Jestem pewna, że nasi absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do pracy w swoim zawodzie. Nasza placówka tętni życiem – mówiła dyrektor Trójki.

Uczniowie ZSP nr 3 przygotowali dla swoich przyszłych kolegów strefy praktycznej nauki zawodu, czyli warsztaty fryzjersko-kosmetyczne, kucharskie, cukiernicze, kelnersko-barmańskie, sommelierskie, sprzedażowo-marketingowe, elektryczno-mechatroniczne, mechaniki pojazdowej czy projektowania i drukowania 3D.

Ciekawą atrakcją była gra miejska „Noc zawodów”, która w pierwszym etapie polegała na wykonaniu zadań w wyznaczonych pracowniach. W ramach drugiego etapu należy w ciągu miesiąca odwiedzić 12 zakładów z terenu powiatu krotoszyńskiego. Podsumowanie gry nastąpi 1 kwietnia w Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej.

Wszyscy przybyli mogli wziąć udział w loterii fantowej, której finał miał miejsce pod koniec imprezy. Wielu uczniów wylosowało w ten sposób ciekawe nagrody, ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Ponadto odbył się koncert zespołu rockowego Thumbnail.

(NOVUS)

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
MediaSort
M-Partner
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek