Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Nowa drużyna w Astrze

2021-02-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nowa drużyna w Astrze
Nowa drużyna w Astrze
Pałac w Orli tekst

Trener Dawid Talarczyk rozpoczął jakiś czas temu treningi z nowym zespołem piłkarskim w Astrze Krotoszyn. Zainteresowani mogą jeszcze dołączać do grupy.

 

Nowa ekipa rozpocznie zmagania ligowe od czerwca, ale treningi prowadzone są już od początku grudnia. Zespół składa się z piłkarzy z roczników 2003 i 2004. Celem trenera, który wcześniej szkolił też dzieci w Akademii Piłkarskiej Reissa, jest przygotowanie młodych zawodników do ewentualnego przejścia do drużyny seniorskiej krotoszyńskiej Astry.

– Moim zadaniem jest wprowadzenie tego zespołu do piłki seniorskiej. Chcę, aby ci młodzi piłkarze rozwinęli swoje umiejętności na tyle, na ile mogą, żeby później mogli na odpowiednim poziomie grać – czy to amatorsko, czy profesjonalnie. Robię to z pasji, trochę dla siebie, ale przede wszystkim dla nich. To bardzo istotne, by chłopcy cały czas się rozwijali. Są bowiem w takim wieku, że nie tylko kształtują te umiejętności, które już posiadają, ale potrzebują też trochę pracy – rzekłbym – psychologicznej. Trzeba do nich podejść wychowawczo. Chciałbym, aby odnaleźli w sobie pasję do piłki i poświęcili się jej, zamiast robić różne dziwne rzeczy, jakie często przychodzą młodym ludziom do głowy – stwierdza D. Talarczyk.

Każdy, kto chciałby dołączyć do nowej drużyny, może zgłosić się do Dawida Talarczyka bądź przyjść na trening. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 20.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej.

(LENA)

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak