Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Nowe boisko – nowe możliwości!

2019-07-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nowe boisko – nowe...
Nowe boisko – nowe możliwości!

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie boiska kobiersko-tomnickiego. Na nowej murawie rozegrano już pierwsze mecze.

 

W 2015 roku Marcin Handzlik, prezes LZS Sokół Kobierno-Tomnice, wznowił działalność klubu istniejącego przed laty. Udało mu się również zebrać grupę ludzi, którym przez cztery lata przyświecał jeden cel – renowacja boiska. Ich trud i zaangażowanie opłacało się i w sobotę można było zobaczyć efekty.

Impreza rozpoczęła się częścią oficjalną. Prezes klubu przywitał wszystkich gości. Wyrazom wdzięczności nie było końca. Docenieni zostali wszyscy, którzy wnieśli swój wkład w to, by boisko przybrało taki kształt. Podziękowano sponsorom oraz przede wszystkim tym, którzy własnymi siłami przyczynili się do ukończenia renowacji. Głos zabrali również zaproszeni goście, m.in. burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, sołtys Kobierna i radna Rady Miejskiej – Zofia Jamka oraz sołtys Tomnic – Piotr Ignasiak. Przed symbolicznym przecięciem wstęgi ks. kanonik Ryszard Dziamski poświęcił boisko.

Po części oficjalnej przyszedł czas na sport. Najpierw zagrali ministranci z Parafii pw. Św. Wojciecha w Kobiernie. Później odbył się mecz między ekipami Weteranów i Oldbojów. Ci drudzy wygrali 4:1. Rozgrywki dostarczyły wszystkim wielu zdrowych emocji.

Po renowacji mieszkańcy Tomnic i Kobierna będą mogli korzystać nie tylko z boiska do piłki nożnej. Stworzono bowiem także boisko do gry w siatkówkę plażową oraz kort do tenisa.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek