Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Nowe doświadczenie krotoszyńskich darterów

2017-10-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nowe doświadczenie krotoszyńskich darterów
Nowe doświadczenie krotoszyńskich darterów
Vidia film tekst

Dwie pary krotoszyńsko-leszczyńskie rywalizowały w I Ogólnopolskim Turnieju Deblowym Darta w Mińsku Mazowieckim. Triumfowali najlepsi obecnie zawodnicy w kraju – Karolina Podgórska i Krzysztof Ratajski.

 

Do turnieju zgłosiło się 40 zespołów, które najpierw walczyły w grupach. Przemysław Pawlicki i Piotr Rochmankowski wystąpili jako Ex Sport Kroto Leszno, a Łukasz Kolanowski i Michał Matuszewski jako Bila Team Kroto Leszno.

Druga z wymienionych par zakończyła zmagania na fazie grupowej. Kolanowski i Matuszewski pokonali Father & Son (3:2) i zanotowali trzy porażki – z duetami o nazwach Czakalaki (0:3), Dart Team Gdynia (2:3) i Rekińczy Wilczyn (0:3). Pawlicki i Rochmankowski odnieśli w grupie trzy zwycięstwa – nad Baryłką Power (3:2), Samymi Swoimi (3:2) i Sisters (3:0) – oraz przegrali ze Steel Wolves (1:3) i awansowali dalej z drugiego miejsca.

Po fazie grupowej zmieniały się zasady turnieju. – Nie graliśmy już każdego meczu w parze. Mieliśmy określoną kolejność – kapitan, zawodnik i para – wyjaśnia Pawlicki. Zespół Ex Sport Kroto Leszno pokonał Wyklętych (3:1), a w ćwierćfinale trafił na najlepszych darterów w kraju – Karolinę Podgórską i Krzysztofa Ratajskiego. – Jesteśmy trochę źli na siebie, bo byliśmy bliscy wygrania meczu deblowego. Myślę, że jakbyśmy pokonali zespół Ty i Ja, to finał byłby w naszym zasięgu – ocenia krotoszyński darter. Ostatecznie faworyci wygrali 3:1 i – jak się później okazało – zostali zwycięzcami zawodów.

Rozegrano też turniej Cricket Cut Throat. Matuszewski z Kolanowskim w pierwszym meczu pokonali Bad Legion 2:1, a potem nie sprostali Wyklętym (0:2) – późniejszym triumfatorom.

– Po raz pierwszy miałem okazję rywalizować w tak skonstruowanym turnieju deblowym i oceniam go pozytywnie. Warto podkreślić, że byliśmy blisko wyeliminowania najlepszych darterów w kraju. Ratajski w tym roku rywalizował na mistrzostwach świata. Dzięki udziałowi w takich zawodach jesteśmy coraz bliżej krajowej czołówki darta. Chcielibyśmy podziękować za wsparcie firmie GetHelp.pl – podsumowuje Pawlicki.

4 listopada odbędzie się III turniej rankingowy Krotoszyńskiej Ligi Darta. W trakcie rozgrywek zbierane będą nakrętki na rzecz chorej Amelki Pastalskiej. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, wodogłowiem i stopami końsko-szpotawymi. Obecnie wymaga rehabilitacji oraz częstych wizyt u specjalistów.

(GRZELO)

 

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek