Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Nowe zasady funkcjonowania urzędu

2020-10-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nowe zasady funkcjonowania urzędu
Nowe zasady funkcjonowania urzędu
Pałac w Orli tekst

Od dziś wprowadzone zostały nowe zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Ma to związek ze wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem. Przypadki zarażenia wykryto także wśród pracowników magistratu.

 

– Zwiększająca się w dużym tempie liczba osób zakażonych w powiecie i gminie oraz pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników urzędu miejskiego zmuszają nas do wprowadzenia od dnia 13 października nowych zasad załatwiania spraw – poinformował we wczorajszym komunikacie burmistrz Franciszek Marszałek (na zdjęciu). – Przede wszystkim bardzo proszę o ograniczenie spraw załatwianych w urzędzie do naprawdę niezbędnych lub też o ich zdalne, elektroniczne załatwianie, jeśli tylko mają Państwo taką możliwość. Jeśli załatwienie sprawy wymaga Państwa obecności, najbardziej polecanym rozwiązaniem jest umówienie spotkania i przyjście umówionego dnia do urzędu.

Jeśli petent sprawę załatwia w budynku A przy ulicy Kołłątaja 7 (budynek główny), proszony jest o zgłoszenie się do punktu informacyjnego – na wprost głównego wejścia. Urzędnik pokieruje dalej. Podobne postępowanie obowiązuje te osoby, które przyjdą bez umówionego spotkania, choć – jak oznajmia burmistrz – należy się wtedy liczyć z dłuższym okresem oczekiwania.

Jeśli ktoś załatwia sprawę w budynkach B (ul. Kołłątaja 5) lub C (ul. Kołłątaja 7B), czyni to przy ustawionym na korytarzu stoliku (z wyjątkiem biura dowodów osobistych, do którego należy wejść). Bez zmian funkcjonuje Urząd Stanu Cywilnego w ratuszu.

Ponadto odwołane zostały dyżury burmistrza i jego zastępcy. Od wczoraj nieczynna do odwołania jest również kasa urzędu.

(ANKA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek