Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Od rekordu dzielił ich… przysłowiowy rzut beretem

2021-08-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Od rekordu dzielił ich…...
Od rekordu dzielił ich… przysłowiowy rzut beretem
Dietetyk Kaźmierczak

W niedzielę na krotoszyńskim rynku odbyły się zmagania w dość nietypowej dyscyplinie – rzucie beretem. Ale nietypowej nie dla Krotoszyna, który wszak od lat jest znany z organizacji mistrzostw świata w tej konkurencji. Najpierw w zawodach uczestniczyły dzieci i młodzież, następnie dorośli. Wszyscy starali się pobić wynik sprzed dziewięciu lat, wynoszący 42,10 m, i zostać nowym rekordzistą mistrzostw świata.

 

Zawody odbywały się w kategorii open, przez co mistrz mógł być tylko jeden. Odrębnie prowadzono też klasyfikacje kobiet, dzieci i młodzieży, a najlepszym w poszczególnych kategoriach wręczano nagrody. Rywalizacja toczyła się w seriach po trzy rzuty, a każdy uczestnik musiał uiścić wpisowe. Maksymalnie można było wykupić dwie serie na osobę.

Zasady wydawały się proste – nie przekraczając wyznaczonej linii, należało rzucić stugramowym beretem, techniką dowolną, tak by zmieścił się w wyznaczonym obszarze i zatrzymał antenką do góry. Trzeba jednak brać poprawkę na warunki pogodowe, które jednym dodawały, nomen omen, wiatru w żagle, innym rozwiewały marzenia o tytule.

Po zakończeniu wykupionych serii najlepsza dziesiątka miała jeszcze po trzy dodatkowe rzuty. Tę serię doskonale wykorzystał Mariusz Szczepaniak, który z dziewiątego miejsca przesunął się na sam szczyt, rzucając na odległość 35,57 m. Na drugim stopniu podium stanął Przemysław Pawlicki z wynikiem 34,84 m. Trzeci zaś był Patryk Maćkowiak z rezultatem 34,53 m.

Triumfatorowi do rekordu świata zabrakło więc nieco ponad 6,5 metra. Na XXVI mistrzostwach były wprawdzie rzuty w okolicach 40. metra, jednak wszystkie z antenką beretu do dołu, a więc spalone. W czołowej piątce znalazł się też przedstawiciel techniki tzw. rzutu kulanego. Niewiele brakowało, aby ten zawodnik cieszył się z tytułu mistrzowskiego.

(MS)

YouTube

Archiwum
BGP
COT
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BETA
OLD-BRICK.PL
LAGUNA
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Jumbonet
Jarmużek
VENUS PIZZERIA
Zuziak
PROFAL
Eltom-bud
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY