Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Odszedł Adam Zdunek

2022-08-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Odszedł Adam Zdunek
Odszedł Adam Zdunek
Laguna shop

29 lipca w wieku 54 lat zmarł Adam Zdunek, nauczyciel historii i geografii w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. Libelta w Krotoszynie.

 

A. Zdunek urodził się 10 października 1967 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zdobywając tytuł magistra nauk humanistycznych. Ponadto skończył studia podyplomowe z geografii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Adam Zdunek kształcił młodzież w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. Libelta w Krotoszynie, gdzie uczył historii i geografii. Ponadto był członkiem Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. Był też częścią zespołu redakcyjnego rocznika „Krotoszyn i okolice”, a także współtworzył komitet założycielski Towarzystwa Przyjaźni Krotoszyn-Mejszagoła.

– To bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci, które stanęły na mej drodze w zakresie edukacji. Był człowiekiem z wielką pasją, którą potrafił zarażać. Był świetnym rozmówcą, nie tylko w zakresie wykładanych przedmiotów – wspomina Daniel Borski, wydawca GLK, były uczeń A. Zdunka.

– Mnie, jako dyrektorowi i przyjacielowi, trudno pożegnać takiego człowieka, jakim był Adam. Był to niesamowity kolega, człowiek i nauczyciel. Po tym, jak zamieściłem na Facebooku wiadomość o jego śmierci, pojawiły się pod nią tysiące wpisów, które tylko pieczętują jego niesamowitość. Jego wyprawy były absorbujące. Byliśmy sobie bliscy i wyruszaliśmy niejednokrotnie wspólnie na różne eskapady. W czasie ciężkiej choroby, kiedy wiedział już, że umiera, pojechał pożegnać się z górami, co pokazuje, jak bardzo je kochał. Pozostały po nim wielki żal, smutek i ogromna pustka – mówi Roman Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie.

(LENA)

 

FOT. ZSP 2 w Krotoszynie

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA