Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Orły awansowały po rzutach karnych

2017-10-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Orły awansowały po rzutach...
Orły awansowały po rzutach karnych

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Odolanovii Odolanów z Białym Orłem Koźmin Wlkp. w Okręgowym Pucharze Polski. W rzutach karnych lepsi byli goście, którzy tym samym wyeliminowali pogromców Piasta Kobylin.

 

Podopieczni trenera Maciej Dolaty miesiąc temu przegrali z Odolanovią w spotkaniu ligowym 1:2. Teraz udało im się zrewanżować rywalom.

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie dla miejscowych, którzy w szóstej minucie egzekwowali rzut wolny pośredni w polu karnym Orłów. Odolanowianie jednak nie wykorzystali tej sytuacji. W pierwszej połowie godny odnotowania był jeszcze strzał Szymona Grodzkiego głową, po którym bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

Więcej działo się po zmianie stron. W ciągu zaledwie pięciu minut dwukrotnie pojedynek z bramkarzem przegrał Marcin Szymkowiak. Dogodne okazje zmarnował również Szymon Gałczyński, po strzałach którego piłka mijała bramkę gospodarzy. Odolanovia próbowała gry z kontry, ale dobrze dysponowana defensywa Białego Orła nie dała się zaskoczyć. Gole więc nie padły i potrzebne były rzuty karne.

Przy stanie 3:3 jedenastek nie wykorzystali zawodnik Odolanovii oraz Szymon Grodzki. W piątej serii strzał gracza miejscowych obronił Patryk Szulc, a Jakub Szymkowiak się nie pomylił i Orły awansowały do kolejnej rundy.

(GRZELO)

 

Odolanovia Odolanów – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 0:0 (rzuty karne 3:4)

BIAŁY ORZEŁ: Szulc – Majusiak, Grodzki, Skowron, Janowski – Dolata (32′ Maciejewski, 80′ Kubiak), Czabański, M. Szymkowiak, Idzikowski – Błażejczak (75′ J. Szymkowiak), Gałczyński

 

FOT. Sara Pluta

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...