Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Orły awansowały po rzutach karnych

2017-10-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Orły awansowały po rzutach...
Orły awansowały po rzutach karnych
Dafmal tekst

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Odolanovii Odolanów z Białym Orłem Koźmin Wlkp. w Okręgowym Pucharze Polski. W rzutach karnych lepsi byli goście, którzy tym samym wyeliminowali pogromców Piasta Kobylin.

 

Podopieczni trenera Maciej Dolaty miesiąc temu przegrali z Odolanovią w spotkaniu ligowym 1:2. Teraz udało im się zrewanżować rywalom.

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie dla miejscowych, którzy w szóstej minucie egzekwowali rzut wolny pośredni w polu karnym Orłów. Odolanowianie jednak nie wykorzystali tej sytuacji. W pierwszej połowie godny odnotowania był jeszcze strzał Szymona Grodzkiego głową, po którym bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

Więcej działo się po zmianie stron. W ciągu zaledwie pięciu minut dwukrotnie pojedynek z bramkarzem przegrał Marcin Szymkowiak. Dogodne okazje zmarnował również Szymon Gałczyński, po strzałach którego piłka mijała bramkę gospodarzy. Odolanovia próbowała gry z kontry, ale dobrze dysponowana defensywa Białego Orła nie dała się zaskoczyć. Gole więc nie padły i potrzebne były rzuty karne.

Przy stanie 3:3 jedenastek nie wykorzystali zawodnik Odolanovii oraz Szymon Grodzki. W piątej serii strzał gracza miejscowych obronił Patryk Szulc, a Jakub Szymkowiak się nie pomylił i Orły awansowały do kolejnej rundy.

(GRZELO)

 

Odolanovia Odolanów – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 0:0 (rzuty karne 3:4)

BIAŁY ORZEŁ: Szulc – Majusiak, Grodzki, Skowron, Janowski – Dolata (32′ Maciejewski, 80′ Kubiak), Czabański, M. Szymkowiak, Idzikowski – Błażejczak (75′ J. Szymkowiak), Gałczyński

 

FOT. Sara Pluta

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
energy sped
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Active Zone
Kostka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek