Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Orzeł pokonany!

2019-09-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Orzeł pokonany!
Orzeł pokonany!

Piąta kolejka V ligi okazała się szczęśliwa dla Piasta Kobylin, który już w piątek zmierzył się na własnym terenie z Orłem Mroczeń. Po golu Patryka Wciórki gospodarze zainkasowali komplet punktów.

 

Goście byli nader wymagającym rywalem. Mecz toczył się w dobrym, szybkim tempie. Od samego początku inicjatywa była po stronie miejscowych, którzy stwarzali pod bramką Orła sporo zagrożenia, ale zabrakło klarownych sytuacji.

Po zmianie stron przyjezdni grali nieco lepiej, ale to kobylinianie wyszli na prowadzenie. W 75. minucie gola strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Patryk Wciórka, który po indywidualnej akcji popisał się płaskim strzałem zza pola karnego, nie dając szans bramkarzowi Orła.

Po stracie gola goście z impetem atakowali, ale za sprawą świetnej postawy Bartłomieja Wośka w bramce oraz skutecznej gry defensywnej całego zespołu Piast „dowiózł” skromne prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

– Współpraca z drużyną Piasta Kobylin układa się bardzo dobrze. Jestem w klubie od 15 lipca i powoli wdrażam swój pomysł na ten zespół, który ma spory potencjał, jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie. Wierzę, że kiedy dołożymy do tego większą ambicję oraz odpowiedzialność na boisku, będzie to wyglądało coraz lepiej. Mamy określony cel, czyli grać jak najlepiej, zdobywać punkty i bić się o jak najwyższe miejsce w V lidze. Ze swojej strony dołożę zaangażowanie i profesjonalizm, żeby zawodnicy mogli przyjeżdżać zarówno na treningi, jak i na mecze w jak najlepszym nastroju – powiedział Kamil Pilarski, trener Piasta.

(LENA)

Piast Kobylin – Orzeł Mroczeń 1:0 (0:0)

BRAMKA: 1:0 – Patryk Wciórka (75′)
PIAST: B. Wosiek – Kubiak, S. Wosiek, A. Kurzawa, Ratajczak, Olikiewicz (89′ Jędrzejak), Szymanowski, Snela, M. Kurzawa, Smektała, Wachowiak (70′ Wciórka)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek