Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ozłocony Konrad!

2020-09-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ozłocony Konrad!
Ozłocony Konrad!
Pałac w Orli tekst

W dniach 26-27 września w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu. Wielką formą wyróżnił się pochodzący z Krotoszyna Konrad Powroźnik, który zdobył indywidualnie aż pięć złotych medali! Do tego dorzucił trzy srebra w sztafetach.

 

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią pierwszym startem w nowym sezonie dla Konrada były mistrzostwa Polski. Krotoszyński pływak jak zwykle zaprezentował się znakomicie, zdobywając aż pięć złotych medali.

K. Powroźnik był najlepszy na 50 i 100 m stylem motylkowym, na 50 i 200 m stylem klasycznym oraz na 200 m stylem zmiennym. Oprócz tego w sztafetach wywalczył, wraz ze swoją drużyną ŚWIT, trzy srebrne krążki.

– Uważam, że moja forma jest dobrze ukierunkowana na Igrzyska Głuchych 2021, które odbędą się w grudniu w Brazylii, a dokładnie w Caxias do Sul. Teraz wraz z WKS Śląsk Wrocław wybieram się na trzytygodniowy obóz sportowy w Nowej Rudzie, gdzie będziemy dalej pracować i przygotowywać się do igrzysk. W październiku czeka mnie też zgrupowanie kadry narodowej niesłyszących. Ogromne podziękowania kieruję do mojego fizjoterapeuty Jędrzeja Witka oraz trenerów ze Śląska Wrocław – Kazimierza Bauera i Jurija Szyczkowa – za zaangażowanie w mój sportowy rozwój – powiedział Konrad Powroźnik.

(LENA)

FOT. Konrad Powroźnik

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek