Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Park w lepszej odsłonie

2019-09-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Park w lepszej odsłonie
Park w lepszej odsłonie
BS artykuł

Dobiegają końca zaplanowane na ten rok prace rewitalizacyjne w Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp. Trwa montaż nowych ławek, a staw, po remoncie, jest napełniany wodą. Do końca września zostaną zamontowane kosze i będzie to ostatni etap tegorocznych działań modernizacyjnych na tym terenie.

 

– Niezmiernie cieszę się, że udało się osiągnąć zamierzone cele. Zaplanowaliśmy na ten rok rewitalizację parku. Chodziło o to, żeby koźmiński park nabrał nowego kolorytu, żeby usunąć z niego elementy, które tę przestrzeń szpecą i zwyczajnie do niej nie pasują – powiedział wiceburmistrz Jarosław Ratajczak, który nadzorował prace w parku.

W ramach rewitalizacji odnowiono staw i domek dla ptaków, wymieniono oświetlenie parkowe. Dobiega końca montaż 45 ławek w alejkach parkowych, przy których w najbliższym czasie pojawią się nowe kosze. – Gdy tylko woda w stawie osiągnie wymagany poziom, uruchomimy fontannę, która umożliwi napowietrzanie wody w zbiorniku – dopowiedział J. Ratajczak.

Koźminian cieszą zmiany na lepsze, jakie zaszły w parku. W mediach społecznościowych pojawiają się jednak obawy, czy tę nową infrastrukturę uda się utrzymać w dobrym stanie, gdyż bardzo często elementy architektury parkowej są niszczone przez wandali.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
KUK
Jumbonet
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu