2. /
  4. /
  5. Piast rozbił Astrę
Dobry Dietetyk

W niedzielę na boisku w Kobylinie odbyły się piłkarskie derby powiatu. Miejscowy Piast rozbił krotoszyńską Astrę 5:1. W pierwszej połowie hat trickiem popisał się Mateusz Wachowiak.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Mateusz Wachowiak. Po kwadransie kobylinianie prowadzili już 2:0 po tym, jak sytuację sam na sam z bramkarzem Astry wykorzystał Maciej Wachowiak.

Goście próbowali się odgryźć. Po dograniu z rzutu rożnego bliski szczęścia był Dariusz Reyer, lecz piłka po jego strzale głową poszybowała nad poprzeczką. Potem po rozegraniu rzutu wolnego w polu karnym Piasta doszło do zamieszania, ale jeden z kobylińskich graczy wybił piłkę zmierzającą do bramki.

W 37. minucie Dominik Snela wyłożył futbolówkę Mateuszowi Wachowiakowi, który podwyższył na 3:0. Tuż przed przerwą Wachowiak ponownie wpisał się na listę strzelców, tym samym zaliczając hat trick.

Po przerwie krotoszynianie zagrali lepiej. Ich ataki przyniosły efekt w 62. minucie, kiedy to w polu karnym Piasta faulowany był Łukasz Budziak, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Dariusz Reyer. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Szymon Wosiek.

– Derby na każdym poziomie rozgrywek mają to do siebie, że na boisku zawodnicy zostawiają mnóstwo zdrowia. W naszym zespole w pierwszej części spotkania zabrakło walki i zaangażowania, zwłaszcza przy straconych bramkach. Nie wiem, dlaczego tak było. Rozmawialiśmy przed meczem, że to może być 90 minut walki. Druga połowa to już całkowicie inna gra. Jednak przeciwnik był tego dnia lepiej dysponowany i zdołaliśmy zdobyć tylko honorowego gola – skomentował Łukasz Walczak, trener Astry Krotoszyn.

PIAST KOBYLIN – ASTRA KROTOSZYN 5:1 (4:0)

1:0 – Mateusz Wachowiak (7)
2:0 – Maciej Wachowiak (15)
3:0 – Mateusz Wachowiak (37)

4:0 – Mateusz Wachowiak (43)
4:1 – Dariusz Reyer (62′ karny)
5:1 – Szymon Wosiek (90+2)

PIAST: Wojtkowiak – Pospiech (72′ Ratajczak), A. Kurzawa, Wosiek, Siepa, Smektała, D. Snela, Siecla (80′ K. Snela), Ma. Wachowiak (81′ E. Jędrzejak), Olikiewicz (70′ M. Kurzawa), Mt. Wachowiak (68′ K. Wachowiak)

ASTRA: Maj – Pauter (55′ Skrzypniak), Olejnik, Reyer, Polowczyk, Czołnik, Juszczak (75′ Adamski), Jankowski, Budziak (70′ Łuczak), Ishchuk (45′ Brink), Powalisz (65′ Nasalski)