Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Pięć medali w rzutach nietypowych

2020-07-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Pięć medali w rzutach...
Pięć medali w rzutach nietypowych
Leśniczówka w tekscie

W Toruniu na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Rzutach Nietypowych. W zawodach startowało stu zawodników, a pośród nich Czesław Roszczak z Łagiewnik. Mieszkaniec naszego powiatu przywiózł z imprezy aż pięć medali.

 

Rywalizujący w kategorii M75 reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela złoto zdobył w schockoramie oraz w rzucie cegłą. Pierwsza z tych konkurencji polega na rzutach kulami o różnej wadze z miejsca sposobem dyskowym. Łączny wynik 59,79 m (kula o wadze 2 kg – 23,38 m / 2,5 kg – 19,83 m / 3 kg – 16,58 m) dał Roszczakowi zwycięstwo. Nad drugim w klasyfikacji końcowej zawodnikiem łagiewniczanin miał ponad 12 metrów przewagi. W rzucie cegłą ważącą 5 kg także okazał się bezkonkurencyjny, uzyskując rezultat 9,13 m.

Ciężarkiem o wadze 7,26 kg Roszczak rzucił na odległość 12,48 m, a lepszy od niego był tylko aktualny rekordzista Polski – Jerzy Jabłoński z Olsztyna. Podobnie było w rzucie dyskiem greckim ważącym 2,5 kg – olsztynianin zgarnął złoto, a mieszkaniec Łagiewnik z rezultatem 19,60 m stanął na drugim stopniu podium.

Lekkoatleta z naszego powiatu zdobył medal także w piątej konkurencji – rzucie młotem szkockim o wadze 5 kg. Roszczak uzyskał wynik 20,31 m, który pozwolił mu zająć trzecie miejsce.

(ANKA)

YouTube

MediaSort
energy sped
BGP
Robstal
daf-mal
Archiwum
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
M-Partner
Lombard Smok
Phone Spa
Zuziak
Kiki Car Care
APR
Active Zone
KUK
Eltom-bud
Jarmużek
Kostka
Pod Szyszkami