Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Pieniądze na remont orlika

2019-07-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Pieniądze na remont orlika
Pieniądze na remont orlika

43,5 tys. złotych otrzymała gmina Zduny na remont szatni przy orliku. Dotację przyznał samorząd województwa wielkopolskiego w ramach programu „Szatnia na medal”. Umowę na to przedsięwzięcie podpisano 19 lipca w Ostrzeszowie. bowiem w tym samym programie dotację otrzymała jedna z tamtejszych szkół ponadgimnazjalnych.

Zdunowski orlik to pierwsze w Wielkopolsce i jedno z pierwszych w Polsce wybudowanych boisk wielofunkcyjnych w ramach akcji „Moje boisko Orlik”. Powstał w 2010 r. Od tego czasu szatnie uległy znacznemu zużyciu i wymagały remontu. Dzięki dotacji połowę koniecznego przedsięwzięcia sfinansuje Urząd Marszałkowski.

Celem programu ,,Szatnia na medal” jest  budowa pozytywnego wizerunku sportu, kojarzonego ze zdrowiem i higieną, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych na terenie województwa. Jest on skierowany dla miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców. Dofinansowaniem mogą zostać objęte zadania: inwestycyjne – polegające na budowie nowych pomieszczeń szatniowych, sanitarnych, magazynowych, zakupie modułowych konstrukcji zaplecza oraz zakupie sprzętu sportowego oraz remontowe – polegające na poprawie warunków szatniowo-sanitarnych oraz magazynowych istniejących obiektów lub adaptacji istniejących budynków do potrzeb szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych.

(NOVUS)

FOT. Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek