Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Piłkarski turniej dla dzieci w Koźminie

2019-08-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Piłkarski turniej dla dzieci...
Piłkarski turniej dla dzieci w Koźminie
W tekście Pawlicki

24 sierpnia na stadionie miejskim w Koźminie Wlkp. odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci. Sportowych emocji nie brakowało. Mali piłkarze rywalizowali w trzech kategoriach: skrzatów, żaków i orlików.

 

Łącznie do zmagań przystąpiło 20 drużyn. W najmłodszej kategorii skrzatów (rocznik 2013 i młodsi) zwycięzcami okazali się piłkarze KP Polonia Środa Wlkp. Na miejscu drugim uplasował się zespół Akademii Piłkarskiej Reissa Kępno, trzecie zajął Pionier Baranów, a czwarty był GOS Koźmin Wlkp.

W grupie żaków (rocznik 2011 i młodsi) zespoły podzielono na dwie grupy. Z grupy A do dalszej fazy awansowały Akademia Piłkarska Reissa Jarocin I oraz Pionier Baranów, a z grupy B Akademia Piłkarska Reissa Kępno i Progres Konstantynów Łódzki. Ostatecznie triumfowała ekipa APR Jarocin I, wyprzedzając APR Kępno, Pionier Baranów i Progres Konstantynów Łódzki.
W kategorii orlików (rocznik 2009 i młodsi) z grupy A awans wywalczyły UKS AS Czempiń oraz Akademia Talentów Krotoszyn I, a z grupy B – Akademia Piłkarska Reissa Gostyń oraz Akademia Piłkarska Reissa Kępno. Pierwsze miejsce zajęli gostynianie, a na kolejnych lokatach uplasowały się AT Krotoszyn, UKS AS Czempiń i APR Kępno.

Słoneczna pogoda sprzyjała zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Ci drudzy spisali się na medal. Okrzykom radości i przyśpiewkom nie było końca. Publiczność wspaniale motywowała młodych zawodników, którzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

– Już po raz kolejny w Koźminie Wlkp. organizujemy turniej dla dzieci. Tak jak w czerwcu odbył się turniej na zakończenie sezonu, tak teraz przeprowadziliśmy zawody na rozpoczęcie kolejnego. Jestem zadowolony z liczby uczestników. To bardzo fajna impreza dla dzieciaków. Dodatkowym plusem była piękna pogoda, która sprzyjała rozgrywkom – skomentował Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp.

(LENA)

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
gierko
APR
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu