Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Podsumowanie III Strażackiego Pogotowia Św. Mikołaja

2020-01-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Podsumowanie III Strażackiego Pogotowia...
Podsumowanie III Strażackiego Pogotowia Św. Mikołaja

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 66 domów odwiedziło Strażackie Pogotowie Świętego Mikołaja. 20 i 21 grudnia strażacy zapukali do drzwi najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, głównie osób starszych i samotnych. Wolontariusze przyjechali z wartościowymi paczkami, a także z życzeniami i dobrym słowem.

 

Wielkie serce okazali wolontariusze i darczyńcy, który zaangażowali się w trzecią edycję Strażackiego Pogotowia Św. Mikołaja. Przypomnijmy, że pogotowie ruszyło na początku grudnia 2019 roku. W dniach od 2 do 18 grudnia w remizie przy ul. Floriańskiej strażacy zorganizowali zbiórkę żywności, środków czystości, konserw i koców. Zbierano także w koźmińskich marketach Dino i Biedronka oraz w sklepie GS na osiedlu Tysiąclecia.

W akcję charytatywną włączyły się lokalne instytucje, firmy i wszystkie placówki oświatowe z gminy Koźmin Wlkp. oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie. W ZSP im. J. Marcińca nauczyciele zorganizowali turniej piłki nożnej. Wpisowe drużyn przeznaczono na charytatywną inicjatywę strażaków. Dary zbierała również grupa Koźmin Biega wraz z restauracją Pod Szyszkami. Akcję wsparł też młyn z Ostrowa Wlkp., przekazując 400 kg mąki, a także koźmińska firma Lege.Opakowania sp. z o. o., która – tak jak w latach poprzednich – podarowała kartony.

Pomoc ludzi dobrej woli okazała się ogromna. Z zebranych darów przygotowano 66 paczek, które trafiły do starszych i samotnych mieszkańców koźmińskiej gminy. Dodatkowo trzy osoby otrzymały węgiel. Przy wyborze rodzin, do których trafiła pomoc, strażacy współpracowali z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.

– Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez koźmińskich strażaków. Chcemy, aby Strażackie Pogotowie Świętego Mikołaja stało się tradycją, bo widzimy, ile radości sprawia ludziom samotnym i starszym wizyta naszych strażaków. Dziękując za pomoc w minionym roku, już dziś zachęcamy do włączenia się do naszego strażackiego pogotowia w 2020 roku – powiedział Przemysław Pieniężny, jeden z inicjatorów i organizatorów akcji.

(NOVUS)

FOT. Grzegorz Pierzchała

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
Lesniczowka
BGP
TOR
nest
Ideal Okna
energy sped
APR
Galeria Kroto
Kostka
Jumbonet
KUK
Robstal
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud