Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Podsumowano Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego!

2022-11-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Podsumowano Grand Prix Powiatu...
Podsumowano Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego!
PERŁA ORLA

17 listopada w hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbyło się podsumowanie Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach – edycja 2022. W łącznej klasyfikacji brano pod uwagę trzy imprezy – Bieg Krotosa na 10 km, Bieg Piłsudskiego w Kobylinie na 15 km i Bieg Maćka w Koźminie Wlkp. na 10 km.

 

Sklasyfikowano dwudziestu mężczyzn i pięć kobiet. W kategorii open pań zwyciężyła Justyna Karolczak z KS Krotosz, a kolejne lokaty zajęły Zuzanna Walczak z Gorzupi oraz trzy reprezentantki Krotoszyńskiej Grupy Biegowej – Anita Jadczak, Wioletta Bystrowska i Iwona Sobkowiak. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Marcin Chlebowski z Kobylina. Za zwycięzcą uplasowali się Patryk Karwik (KS Krotosz), Karol Olejniczak (KS Krotosz), Piotr Grzempowski (KS Krotosz), Marcin Wojtkowiak (Koźmin Biega).

Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali: Zuzanna Walczak (Gorzupia / K20), Justyna Karolczak (Krotoszyn / K30), Anita Jadczak (Krotoszyn / K40), Mateusz Paszek (Gorzupia / M20), Marcin Chlebowski (Kobylin / M30), Marcin Wojtkowiak (Koźmin Wlkp. / M40), Karol Olejniczak (Krotoszyn / M50) i Mariusz Basiński (Krotoszyn / M60).

Medale wraz z drobnymi upominkami wręczyli biegaczom m.in. wicestarosta Paweł Radojewski, Przemysław Wójcik – naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, Jacek Zawodny – radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego i pomysłodawca Grand Prix. Organizatorami wydarzenia byli burmistrzowie, gminy i jednostki samorządów terytorialnych oraz starosta krotoszyński. Przy realizacji przedsięwzięcia współpracowały również ośrodki sportu i kultury, jednostki OSP, ZHP, nauczyciele wychowania fizycznego, szkoły, przedsiębiorcy, wolontariusze, kluby sportowe i grupy biegowe.

– Cieszę się, że po wielu miesiącach spotkań udało się wprowadzić, przeprowadzić i zabezpieczyć środki w budżecie powiatu krotoszyńskiego, a także pozyskać sponsorów, którzy przygotowali dla biegaczy upominki – Bank Santander I Oddział w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Przypomnę, że przed wprowadzeniem Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach odbyło się osiem spotkań konsultacyjnych. Prace trwały od maja 2019 roku do marca 2022 roku. Uczestniczyli w nich biegacze, organizatorzy biegów z powiatu, urzędnicy i samorządowcy. Wspólnie udało się wypracować regulamin, który zatwierdziliśmy 15 marca br. Niestety, ze względu na pandemię COVID-19 nie udało się go wprowadzić we wcześniejszych latach. Starostwo Powiatowe wykonało grafikę, medal i zabezpieczyło środki finansowe w budżecie powiatu. Nad całością czuwał Waldemar Wronecki. Formuła jest nadal otwarta, a po zakończeniu pierwszej edycji regulamin będzie dostosowywany do sugestii biegaczy, żeby projekt pozytywnie wpływał na popularyzację i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu oraz zwiększenie aktywności fizycznej w społeczeństwie w powiecie krotoszyńskim. Dziękuję panu staroście Stanisławowi Szczotce za zgodę na realizację tego projektu i objęcie patronatu, Waldemarowi Wroneckiemu za przygotowanie i koordynowanie całości, wszystkim organizatorom biegów w Krotoszynie, Koźminie Wielkopolskim i Kobylinie. No i dziękuję biegaczom, że przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli w cyklu Grand Prix w Biegach – podsumował Jacek Zawodny.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 16 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL