Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Policjanci spotkali się z seniorami

2020-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Policjanci spotkali się z...
Policjanci spotkali się z seniorami

Krotoszyńscy policjanci w ramach programu „Bezpieczny senior”, dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylinie, spotkali się z emerytami i rencistami z terenu tej gminy. Poświęcone ono było problematyce przestępstw dokonywanych na starszych osobach.

 

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kobylinie oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zapoznali słuchaczy z założeniami ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczny senior”. Omówione zostały najczęstsze rodzaje przestępstw dokonywanych na osobach w wieku emerytalnym, czyli oszustwa metodą na wnuczka i na policjanta czy nieuczciwa konkurencja.

Mundurowi przestrzegali seniorów przed wpuszczaniem do mieszkania nieznanych osób, pozostawianiem niezamkniętych drzwi nawet na kilka minut czy korzystaniem z usług domokrążców oferujących promocyjne ubezpieczenia, pożyczki i inne towary. Przypomniano, że emocje bardzo często są złym doradcą, dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto ją przemyśleć, skonsultować z rodziną czy nawet skorzystać z porady sąsiedzkiej.

Policjanci przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w kwestii właściwego ogrzewania domów i mieszkań, a także funkcjonalności czujników czadu i dymu. Mówiono też o bezpieczeństwie na drodze i wpływie elementów odblaskowych na widoczność. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Fundację Rodziny DUDA im. Maksymiliana Dudy.

(NOVUS)

FOT. KPP Krotoszyn

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
nest
Lesniczowka
BGP
TOR
energy sped
APR
Galeria Kroto
gierko
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24