Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Polon szósty w finale

2020-03-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Polon szósty w finale
Polon szósty w finale

W Pile rozegrano Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w Piłce Siatkowej. Drużyna UKS Polon Krotoszyn zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu.

 

W pierwszym meczu krotoszynianie ulegli w dwóch partiach ekipie MUKS Jantar Kalisz. W kolejnym spotkaniu – przeciw UKS SMS Joker Piła – Polon zagrał lepiej, sprawiając rywalom niemałe trudności, ale i tak gospodarze wygrali w dwóch setach. W trzecim meczu nasi siatkarze nie dali rady zespołowi IUKS Jedynka Poznań, przegrywając do 15 i do 16.

W kolejnym dniu rozgrywek Polon uległ późniejszemu triumfatorowi – Enei Energetyk Poznań, a także UKS-owi Piątka Turek. Ostatecznie więc krotoszyńska drużyna zajęła szóste miejsce. W zespole Polonu zagrali Wiktor Mackiewicz, Jakub Hylewicz, Filip Pinkowski, Krzysztof Szymlet, Tobiasz Florczyk, Filip Pośpiech, Filip Wawrocki, Michał Szarzyński i Sebastian Ligęza.

– Miejsce, jakie zajęła nasza drużyna, należy uznać za sukces, gdyż od wielu lat Polon nie startował w tej kategorii rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Mam nadzieję, że zdobyte przez zawodników doświadczenie będzie procentować w dalszych latach rozwoju UKS Polon Krotoszyn, a młodzi sportowcy będą rozwijać swoją pasję i promować szkołę oraz miasto – powiedział Sławomir Chlebowski, trener krotoszyńskiego zespołu.

(LENA)

YouTube

Zuziak
Klub zdrowia 24
Intermarche
Dietetyka Kroczak
energy sped
Lesniczowka
Galeria Kroto
M-Partner
APR
Archiwum
gierko
Banaszak
TOR
Ideal Okna
BGP
Phone Spa
Transmed24
daf-mal
Robstal
Pod Szyszkami
Impuls
Słoneczna
Eltom-bud
W starym stylu
Jarmużek
Jumbonet
Kostka
KUK