Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Pomaga innym, tworząc darmowe strony

2021-04-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Pomaga innym, tworząc darmowe...
Pomaga innym, tworząc darmowe strony
DAF-MAL

Mateusz Pawłowski jest niewidomy od urodzenia. Mimo przeciwności losu postanowił pomagać innym. Mężczyzna oferuje tworzenie stron internetowych za darmo.

 

Mateusz nie widzi od urodzenia, ale nie przeszkadza mu to w realizowaniu największej pasji, jaką jest tworzenie stron internetowych. Zamiłowanie zrodziło się w nim, gdy uczył się w Technikum Administracyjnym w Ośrodku dla Niewidomych w Chorzowie. To właśnie tam poznał informatyka z Uniwersytetu Śląskiego, który pokazał mu techniki projektowania stron internetowych. Mimo to Mateusz nie wybrał studiów informatycznych. Zdecydował się na fizjoterapię. Z hobbystycznego projektowania stron jednak nie zrezygnował.

Kiedy zaczęła się pandemia, Mateusz postanowił pomóc przedsiębiorcom i nie tylko. W trudnym dla wielu osób czasie mężczyzna oferuje bezpłatne wykonanie strony internetowej. Jedynym warunkiem uprawniającym do skorzystania z jego propozycji jest prowadzenie firmy, fundacji lub jakiejkolwiek innej działalności, która nie posiada jeszcze swojej strony internetowej.

Każda strona wykonana przez M. Pawłowskiego jest tworzona w oparciu o wszelkie wymagania przedsiębiorców. Po zakończeniu procesu projektowania strony można zgłosić jej twórcy swoje uwagi, które on w miarę możliwości postara się uwzględnić. Każdy element szablonu można również modyfikować wedle własnych potrzeb. Przykładowe strony stworzone przez Mateusza znajdziecie na www.enet.ovh. W ramach projektu ENET można liczyć też na darmowe wykonanie bloga. Z owym projektem współpracuje katowicka firma Lingua-IT, która bezpłatnie udostępnia serwer, dzięki czemu utrzymanie strony również nic nie kosztuje. M. Pawłowski pomaga także przedsiębiorcom w zakresie promowania ich działalności w serwisie Map Google.

Poza projektowaniem stron internetowych Mateusz prowadzi bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Można z nim skontaktować się telefonicznie (505 904 182) lub mailowo (info@enet.ovh).

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
PROFAL
Bubble Painter
ZAKOCHANY W DREWNIE
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
COT
IMPULS ZDUNY
LAGUNA
Eltom-bud
MATYLA
Oring
Zajączek
Jarmużek
BETA
KLIMA-PARTNER
Linkiewicz